Geri Dön
SiyasetVarank: Bakanımız müsilaj temizlerken, İmamoğlu Antep'te baklava açıyor

Varank: Bakanımız müsilaj temizlerken, İmamoğlu Antep'te baklava açıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunu eleştirdi. Bakan Varank, İstanbul'da bir müsilaj problemi ile karşı karşıyayız. İstanbul'un belediye başkanına bakıyoruz. Bizim bakanımız çizmelerini giymiş teknelerden müsilaj temizlerken, İstanbul'un belediye başkanı Antep'e gitmiş baklava açıyor. İşte bunların sorumluluk anlayışı bu dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir dizi ziyaret için geldiği Kırşehirde Kaman ilçe belediyesini, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Valiliği ziyaret etti. Ahi Külliyesini gezdikten sonra esnafa ziyaret eden Bakan Varank, dondurmacı dükkanına giderek gazetecilere ve vatandaşlara dondurma ikram etti. Varank daha sonra AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bakan Varank, AK Parti iktidarlarının tek bir amacı var. Ülkemizi muhasır medeniyetlerin üstüne çıkarabilmek ve bunu yapabilmenin yolu da her alanda bağımsızlıktan geçiyor. Ayrıca, Türkiyenin kendi politikalarını tasarlayıp uygulamasından geçiyor. Bizim 19 yıl boyunca başardığımız en önemli iş bu. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiyeyi diğer herhangi bir ülkenin uydusu olmaktan çıkarıp, gerçekten bu toprakların, insanların ihtiyacını giderecek şekilde ve medeniyet değerlerimize hizmet edecek şekilde ülkemizi tam bağımsız bir hale getirmek için büyük bir gayret gösteriyoruz. Hamdolsun büyük başarılar da elde ediyoruz dedi.

GELECEĞİ DÜŞÜNEREK BAŞARDIK

Türkiyenin teknolojide önemli başarılar elde ettiğini belirten Bakan Varank, Türkiyenin teknolojide elde ettiği başarıları artık dünya konuşuyor. Türkiyenin ürettiği insansız hava araçlarını bütün dünya konuşuyor. Bütün dünya medyasında bizim teknolojik ürünlerimiz haber oluyor. Bunu doğru zamanda, doğru teknolojiye yatırım yaparak ve geleceği düşünerek başardık. Türkiyede Teknoparkların sayısı sadece iki taneydi. Şu anda Türkiyenin her tarafında 87 Teknoparkımız mevcut. Türkiyenin her tarafında üniversitelerimiz var. Burada bilgi üretiliyor. Yüksek katma değer işlere imza atacak alt yapılar kurulmuş oluyor diye konuştu.

İSTANBUL'UN BELEDİYE BAŞKANI ANTEP'E GİTMİŞ BAKLAVA AÇIYOR

Muhalefet partilerini eleştiren Bakan Varank, Diğer siyasi partilere baktığımızda onların hizmet diye bir derdi yok. Onların hepsi günü kurtarmanın derdinde oluyor. Vatandaşın bir derdi mi varmış? Bir sıkıntısı mı varmış? Bunlarla ilgili hiçbir derdi yok. Mesela İzmir yıllardır CHP iktidarı tarafından yönetiliyor. Alt yapı ile ilgili Türkiyedeki en kötü şehirlerden bir tanesi. Deprem oldu, yerel yönetimin hiçbir hareketi, hiçbir aksiyonu olmadı. Biz merkezi hükümet olarak gittik, sorumluluğumuzu yerine getirdik. İşte İstanbulda bir müsilaj problemi ile karşı karşıyayız. İstanbulun belediye başkanına bakıyoruz. Bizim bakanımız çizmelerini giymiş teknelerden müsilaj temizlerken, İstanbulun belediye başkanı Antepe gitmiş baklava açıyor. İşte bunların sorumluluk anlayışı bu ifadelerini kullandı.

LİBYA İLE KITA SAHANLIĞI ANLAŞMALARI YAPILIYOR

Doğu Akdenizde yaşanan gelişmelere değinen Bakan Varank şöyle konuştu:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Doğu Akdenizde torunlarının, vatandaşların ve gelecek nesillerin hakkını arayacak şekilde aramalar yapıyor. Libya ile kıta sahanlığı anlaşmaları yapıyor. Bunları Avrupa Birliğinin engelleme çalışmalarına rağmen yapıyor. İktidarımızla Türkiyenin milli uzay programını hazırlıyoruz. Dünyaya örnek olacak şekilde uzay projelerimizi tasarlıyoruz. Muhalefetin ufkumuza yaklaşma imkanı yok.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler