Geri Dön

Galaxy S9, üç belki de dört farklı versiyonla gelebilir

Galaxy S9, 3 ya da 4 farklı versiyonla gelebilir. Samsung'un 2018 yılında tanıtımını planladığı yeni amiral gemilerinden biri de Galaxy S9 Mini adında daha kompakt bir cihaz olabilir. Peki Galaxy S9 hangi özelliklere sahip olacak?

Galaxy S9, üç belki de dört farklı versiyonla gelebilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Samsung’un Galaxy S8 ve Note 8, AKG uyarlamalı kulaklıklar ile piyasaya sürmüştü. Söz konusu kulaklıklar kutu içinde ücretsiz olarak geliyordu. Samsung’un Galaxy S9 kutusunda ise kullanıcılara Bluetooth destekli AKG bir kulaklık hediye edeceği söyleniyordu. Şimdiyse Samsung, sıradaki amiral gemisi Galaxy S9'un 3 ya da 4 farklı versiyonunu çıkartabileceği söyleniyor.

Bugünlerde piyasaya inanılmaz cihazlar çıkıyor ve Samsung da Galaxy S8 ve Note 8 başarısını bu aylarda elde etti. Daha sonra iPhone 8 ve iPhone X, Google Pixel 2, Huawei Mate 10 Pro derken pazarda sağlam bir rekabet ortamı var.

Samsung pazarda yerini korumak ve Apple’a karşılık verebilmek adına önümzdeki yıl üç veya dört farklı Galaxy S9 versiyonuyla gelebilir. BGR, S9’un bir adet standart, bir adet phablet (telefon + tablet) ve bir adet “active” modelle geleceğini belirtiyor.

Diğer yandan S9’un mini bir versiyonunu da görebiliriz. Galaxy S9 Mini, 5 inç ekranı ile tek elle rahatça kullanılabilecek. Galaxy S9 Mini’nin teknik özellikleri hakkında bir bilgi yok. Ancak Mini'nin Galaxy S9 ile aynı işlemci ve RAM’e sahip olacağı söyleniyor. Diğer yandan cihaz, Galaxy S9 ile benzer ekran/kasa oranına ve Infinity Display tasarımla gelecek.

Samsung'un yeni amiral gemisi ikilisi Galaxy S9 ve S9+'ı her zamankinden daha önce lanse edeceği söyleniyor. Güney Koreli şirket Şubat ayı sonlarında veya Mart başında yeni Galaxy S serisi amiral gemilerini duyurduğundan bu yana söylentiler doğruysa, Samsung bunları Ocak ayı başlarında tanıtabilir. Normalde Samsung, Galaxy S ailesini Mart ayında tanıtıp, Nisan ayında satışa sürüyor.

/p>

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber