Geri Dön

Twitter, Trump'ın kışkırtıcı Kuzey Kore tweet'inin neden silinmediğini açıkladı

Kuzey Kore'nin üst düzey diplomatlarından biri, Başkan Donald Trump'ın ülkeyle ilgili olarak "savaş ilanı" olarak gösterdiği son tweet'lerini açıkladıktan sonra, Twitter bunları neden silmediğini açıkladı.

Twitter, Trump'ın kışkırtıcı Kuzey Kore tweet'inin neden silinmediğini açıkladı

milliyet.com.tr

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet, Kuzey Kore yönetimi tarafından savaş sebebi olarak açıklanmıştı. Twitter ise Kuzey Kore tarafından "savaş sebebi" olarak yorumlanan tweet'in neden silinmediği açıkladı.

Trump attığı tweet'te şunu yazmıştı: "Dışişleri Bakanı’nın BM'deki açıklamalarını duydum. Eğer küçük roket adam bu açıklamalarına devam ederse, oralarda daha fazla kalamayacaklar."

Bu tweet'in ardından Trump’ın gönderisinin tehdit söylemi nedeniyle Twitter’dan kaldırılması istendi. Twitter Kamu Politikası hesabı konuya ilişkin açıklama yaptı ve Trump’ın tweet’inin "haber değeri" taşıdığı için kaldırılamadığını söyledi.

Twitter PublicPolicy ya da Twitter Kamu Politikası'nın 6 adımda attığı tweet'lerin hepsi şu şekilde: "Bazılarınız burada bahsedilen tweet’i neden kaldırmadığımızı sormaktalar. Tüm hesaplarda aynı kurala uyuyoruz ve tweet’in kurallarımızı ihlal edip etmediğine bakarken bir takım faktörleri göz önünde bulunduruyoruz. Dikkate aldığımız konular arasında bunun bir “haber değeri taşıması” ve bir tweet’in kamu yararına olup olmadığı var.Yakında iç politika ve halka açık kurallarımızı güncelleyeceğiz. Bu konuda daha iyisini yapmamız gerekecek ve yakında bu olacak. Twitter kendisini şeffaflığa ve insanların dünyada olup bitenleri bilmesine adamıştır. Biz bu temel ilkelerle rehberlik etmeye devam edeceğiz."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber