Geri Dön

Yeni iPad'e Samsung damgası!

Neredeyse tekme tokat dövüşecek iki dev şirket, Samsung ve Apple'dan akıllara zarar bir haber!

Yeni iPad'e Samsung damgası!

iSuppli'den bir analiste göre Samsung, yeni iPad'e ekran üretmek için kolları sıvadı. Bunun nedeni ise LG Display ve Sharp'ın Apple'ın kalite gereksinimlerini karşılamaması.

iSuppli üst düzey yöneticilerinden Vinita Jakhanwal, "dünyanın birinci düz-panel üreticisi Samsung'un, 16 Mart'ta satışa çıkan dokunmatik cihazın 9.7 inç'lik ekranlarının tek üreticisi" olduğunu söylüyor. Tedarik sürecinin Apple'ın Samsung ile olan ortaklığını sağlamlaştıracağı düşünülüyor. İki şirket, patentler nedeniyle birbirini suçlasa da Samsung, iPhone ve iPad'de kullanılan çipleri sağlamaya devam ediyor.

Jakhanwal, yüksek çözünürlüğü güç tüketiminden ve parlaklıktan taviz vermeden sağlamanın çok güç olduğunu ve bunun LG Display ve Sharp için güçlük oluşturduğunu söylüyor. Jakhanwal, LG Display'in ve Sharp'ın Nisan ayında yeni iPad için ekran sevketmeye başlayabileceğini söylüyor.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ukraynalı model Daria Kyryliuk'ı kim darbetti? Görgü tanıkları CNN TÜRK'te anlattıUkraynalı model Daria Kyryliuk'ı darp iddialarında görgü tanıkları anne Figen Civan ile oğlu Beytürk Kirezlik, CNN TÜRK canlı yayınında yaşadıklarını anlattı. Daria Kyryliuk'ın birlikte olduğu grubun kendilerine hakaret ve küfürler savurduğunu söyleyen görgü tanıkları, o gece model Kyryliuk'ın hiçbir şeyinin olmadığını söylediler. Anne Figen Civan, "Ertesi gün çıkan haberlere ben gerçekten çok şaşırdım." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber