Büyük fırsatlarla yarınlara yürüyeceğiz

4 Ocak 2021

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 2020 yılında yaptıklarını ve 2021 hedeflerini konuştuk. Hem gençliğe yönelik hem de spor alanında projelerin artacağını belirten Kasapoğlu, pandemi sürecini fırsata dönüştürme adına ekip olarak büyük gayret gösterdiklerini söyledi...

2020 salgınla mücadele ile geçti. 2021 neler getirecek?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 2020 yılında yaptıklarını ve 2021 hedeflerini konuştuk. 2021 yılında hem gençliğe yönelik hem de spor alanında projelerin artacağını belirten Kasapoğlu, “bu pandemi sürecinde hiçbir şekilde moralimizi bozmadan, inancımızı koruyarak, gayretle aşkla bu ülke için çalışacağız. Bu pandemi sürecini fırsata dönüştürme adına ekip olarak büyük bir gayret içindeyiz ve inanıyoruz ki bu sürecin sonunda daha büyük fırsatlarla yarınlara yürüyeceğiz” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu 2020 ve 2021’i Milliyet’e telekonferans ile şöyle değerlendirdi:

PANDEMİ İLE MÜCADELENİN ÖRNEK ÜLKESİ OLDUK

2020 nasıl geçti?

Geride bıraktığımız 2020 yılı, Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılarak bir pandemi halini alan Kovid-19 virüsü nedeniyle tüm insanlık için zor bir yıl oldu.

Bu zor geçen senede ülkeler, hayatın her alanını kapsayan tedbirlerle yayılımı kontrol altına almaya çalıştılar, çalışıyorlar. Virüs ortaya ilk çıktığı anda ülkemiz, sahip olduğu sağlık altyapısıyla, çağın gerektirdiği en üst niteliklerle donatılmış hastane yatırımlarıyla ve fedakâr sağlık ordusuyla pandemiyle mücadelenin sembol ülkelerinden biri olmuştur. İşte bu süreçte sınıfta kalan pek çok Avrupa ülkesinin aksine Türkiye, sosyal devlet olmanın gerekliliklerini başarıyla yerine getirdi.

Yazının devamı...