İsveç Kamuoyuna: PKK’nın ne olduğunu hâlâ anlayamadınız mı?

BÜLENT AKARCALI - Ülkenize kabul ettiğiniz, barındırdığınız, vatandaşlık verip milletvekilliği gibi siyasetin en kutsal görevlerine yükselmelerine imkân tanıdığınız insanların, İsveç halkının en hayati ihtiyacı olan ulusal güvenliği için NATO’ya üye olma kararını, nasıl baltalamaya, engellemeye çalıştığını gördünüz.

Bu insanların mensup oldukları ve destek verdikleri Marksist Leninist terör örgütü PKK’nın çıkarını, İsveç’in ulusal güvenliğinin üstünde tuttuğunu, sizlere karşı en ufak sevgi, saygı ve vefa duymadığına tanık oldunuz.

Siz bu insanlara bir ülke ve yaşam verdiniz ama bugün geleneksel tarafsızlığınızdan vazgeçerek NATO’ya üye olmak istediğiniz anda bunların nasıl davrandığı, yani maskenin düştüğünü esas yüzlerinin ortaya çıktığını fark ediyor musunuz?

“İsveç artık bizim yurdumuzdur, halkı dostumuzdur, güvenlikleri için aldıkları karara saygı duyup, bu kararın bir an önce gerçekleşmesi için her türlü fedakarlığı yapmamız gerekir. Bu zor zamanda bir de biz sorun yaratmayalım mı” diyorlar.

Bizim siyasi düşüncelerimiz, bize kucak açmış, çoluğumuza çocuğumuza yaşam imkânı vermiş İsveç’e olan borcumuzdan üstün olamaz mı diyorlar?

Hayır, kocaman bir hayır.

Sayenizde, her türlü refaha kavuşmuş bu insanlar; on binlerce sivil insanı, bebekleri, çocukları, işçileri, öğretmenleri mühendisleri katletmiş, şehirlerimizde onlarca bombalı saldırı düzenlemiş bir örgütü yüceltip, verdiği vicdansızca talimatlarla bu katliamları gerçekleştirmiş bir katilin peşinde koşuyorlar.

İsveç’e olan vicdan borçlarını ödemeyi dahi düşünemeyecek kadar fanatik, bencil, haris bu insanların nesine güvenebileceksiniz? Ruslara karşı bir savaşta yanınızda mı olacaklar? Yoksa hemen saf değiştirip Rusların yanına mı geçecekler?

Bilemeyiz demeyin.

Doğup büyüdükleri ülkeleri Türkiye’ye ihanet edenler size mi ihanet etmeyecek.

Saf olmayın biraz düşünün.

Cellatlarınıza teslim mi olacaksınız?

Bunların ne olduklarını anlamak için Olof Palme’nin öldürülmesi yetmediyse, anlamanız için Türkiye‘de yaptıkları gibi İsveç’in kana boğulmasını, şehirlerinizde patlatılacak bombalarla sizlerin ölmesi mi gerekecek?

Yoksa Stockholm Sendromu’na tutulup yarınki cellatlarınıza teslim mi oluyorsunuz?

Tüm verdikleriniz karşılığında İsveç’in NATO üyeliğini engelleme çabaları dışında ne veriyorlar

İsveç’e ve İsveç halkına?

Bu nankörlerin, şiddet içeren ilkel politikaları uğruna sizleri feda etmeye hazır olduklarını görmüyor musunuz?

Size karşı bu kadar, haris, çıkarcı, bencil ve tek yönlü düşünen ve davranan bu PKK uzantılarının, bir de Türkiye’de neler yapmış olduklarını tahmin edin ve sorun kendilerine “İsveç ile PKK arasında İsveç için tercih yapmaya hazırlar mı? Yoksa niyetleri İSVEÇ’i ve 8 milyon İSVEÇLİYİ harcamaya mı hazırlar.