Aile

Kilo, çocuk sahibi olma şansını azaltıyorErkek ve kadınlarda fazla kilo alımının çocuk sahibi olma şansını azalttığına dikkat çeken uzmanlar, alınan kilonun sperm ve yumurta kalitesini etkileyerek döllenme oranını düşürdüğünü belirtti.
Beşiz bebeklerin muhteşem fotoğraflarıAvustralyalı fotoğrafçı Erin Elizabeth Hoskins, beşiz bebekler dünyaya getiren Kim Tucci ve bebeklerini fotoğrafladı. Ortaya muhteşem görüntüler çıktı.
Gözleri olmadan doğdu24 yaşındaki 3 çocuk annesi Danielle Davis'in kızı Daisy, çok nadir rahatsızlık sebebiyle gözleri olmadan doğdu.
Anneler mükemmel olmayın!Günümüzde pek çok anne ‘mükemmel’ olma isteğiyle elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor; ‘daha iyi ne yapabilirim’ in kaygısını yaşıyor. Mükemmel anne sendromu karşımıza farklı görünümlerle çıkıyor.
Doğum kontrol hapı öldürdü21 yaşındaki genç kız doğum kontrol hapı kullanmaya başladıktan 25 gün sonra hayatını kaybetti.
101 yaşında doğum yaptıİtalyan Anatolia Verdatella 101 yaşında doğum yaparak dünyanın en yaşlı doğum yapan kadını oldu. Hamileliğin gerçekleştirilmesi için gerekli olan yumurtalık nakli de Türkiye'de yapıldı.
Hamilelik kilolarımı nasıl vereceğim?Doğum sonrası kilo kaybı ve emzirme dönemi beslenmesi nasıl olmalıdır?
Kadınlarda en sık görülen 7 kısırlık nedeniTürkiye'de kısırlık görülme sıklığı yaklaşık % 15 civarında. Çocuk sahibi olamayan ailelerin üçte birinde erkekte, üçte birinde ise kadında sorun saptanmakta. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ümit Zeteroğlu kadınlarda en sık görülen 7 kısırlık nedenini açıkladı.
Hamileler x-ray cihazlarından geçebilir mi?Havaalanları, kamu binaları ve alışveriş merkezlerinin girişindeki güvenlik kapıları radyasyon içermiyor. Yaygın inanışın aksine erişkin, bebek ya da rahim içindeki fetuse zararı yok.
Uçakta doğan bebeğe öyle bir isim verdiler ki...Uçakta doğum sancıları başlayan genç kadın kısa süre içinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Ancak çocuğuna verdiği isim herkesi şaşırttı.
Sünnette dikkat edilmesi gerekenlerÜroloji Bölümü Uzmanı Op. Dr. Mehmet Demir, sünnetin cerrahi işlem olarak kabul edilip ciddiyetle hastane ortamında yapılması gerektiğini söyledi. İşte sünnette dikkat edilmesi gerekenler
Gebeliği riske sokan durumlar!Yapılan araştırmalar dünya genelinde yaşanan gebeliklerin yaklaşık yüzde 15’inin düşükle sonuçlandığını gösteriyor. İşte gebeliğinizi riske sokmamak için dikkat etmeniz gereken şeyler.
KAFAMDADELİ SORULAR
Sen de Sorunu Sor
Hafta HaftaGebelik