Aile

Daha kolay bir doğum, daha sağlıklı bir bebekVücudunuz bir mucizedir ve şu an bir başka mucize yaratıyor. Doğduğunuzdan beri yürüdünüz, güldünüz, ağladınız, çalıştınız, okullar bitirdiniz ve şu an muhtemelen en büyük başarınızı gerçekleştiriyorsunuz; içinizde küçük bir insan yaratıyorsunuz.
Çocuk yetiştirirken bunlara dikkat edinÇocuk yetiştirmek dışarıdan bakıldığında oldukça kolay gözükse de çocuğun yeni ve farklı bir birey olması nedeniyle aslında zordur. Çocuklar, sizin ona öğrettiğiniz değerleri ve bilgileri kendi karakterine uyarlayarak davranacaktır.
Yoga yaparken bebeğini emziren anneAnne sütünün bebeklerin gelişimi açısından ne kadar önemli bir şey olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Annelik süreci ise 9 ay boyunca bebeği rahminde taşımakla bitmiyor, sonrasında büyük sorumluluklar gerektiriyor. Carlee Benear, bu süreci sıkıntılı yaşayan, ''doğum sonrası depresyonu'' geçiren kadınlardan bir tanesi… Carlee Benear bu süreci yoga yaparak atlatıyor ve yoga yaparken de bebeğini emzirmeyi ihmal etmiyor!
Çocuğunuz için doğru bildiğiniz yanlışlarAnne ve babalar çocuklarının sağlığı ve beslenmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Ancak yararlı olarak bilinen bazı besinlerin doğru tüketilmediğinde zararlı da olabileceğini biliyor musunuz? Aslında birçok besinin fazlası ne yazık ki çocuğunuz için zararlı olabiliyor.
Hamilelikte asla tüketilmemesi gereken yiyeceklerKadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Başak Ovayurt Öndeş, hamilelik sürecinde sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlatarak bu süreçte asla tüketilmemesi gereken yiyecekleri açıkladı.
Çocuk gelişimi ve eğitiminde hikaye ve kitabın önemiÇocuklar 2 yaşından itibaren bez veya kalın kartondan yapılmış çoğu resimden oluşan oyuncak gibi ellerinde tutabilecekleri kitapları sevmeye başlarlar. 3-4 yaş itibariyle kendilerine hikaye kitaplarının okunmasını isterler.
Çalışan hamileler için beslenme önerileriYoğun iş hayatında beslenmeye dikkat etmek çok önemliyken bir de hamileyseniz bu iki kat daha önemli bir hâle geliyor. Düzenli beslenme hamileliğin iyi geçmesinde kritik bir rol oynar. Bebeğinizin ve kendinizin sağlığını o yorucu tempoda korumak için işte size birkaç tavsiye...
Bebeğinizin geç yürümesinin sebebi kiloları olabilirBebeklerin geç yürümesinin nedenlerinden birisi de aşırı kiloları olabilir. Aşırı kilolar her yaşta insanın hayatına etki eder.
Ergenlik döneminde insülin direncine dikkat!17 yaşındaki Feyzanur Özcan, 7 yaşından beri aldığı kiloların önüne geçemez hale gelmişti ki yapılan tetkikler sonucunda hastalığı ortaya çıktı.
Kardeş kavgalarını nasıl azaltabiliriz?Kardeş kavgası başlıyor! Genellikle kavga, taraflardan biri özür dileyip sakinleşinceye kadar devam eder. Peki tarafları hemen ayırmak yerine, onların bakış açısını, ilgisini, kararını değiştirmelerine hiç yardımcı oldunuz mu?
Ben ne söylüyorum, çocuğum ne duyuyor?Çocuklarla iletişimde algılarımız çok farklı çalışıyor. Algılar farklı çalışınca, kendimizi ifade ediş şeklimiz de değişiyor. Ama işte bütün sır da burada yatıyor. Kendimizi nasıl ifade ettiğimizde!
Çocuklarınıza kitap seçerken nelere dikkat etmelisiniz?Çocuklar yetişkin insanlara göre daha saf ve tecrübesizdirler. Bu yüzden çocuklar için kitap seçerken çok titiz davranmalısınız. Çocuklar, okudukları kitaplardan daha çok etkilenirler ve düşünceleri daha çok değişebilir. Peki nasıl kitaplar seçmeliyiz?
Şık ve eğlenceli
Hafta HaftaGebelik