Aile

Öksürünce suyu geldiLianne Brennan isimli İngiliz kadının, öksürünce suyu geldi. Üstelik genç kadın, o ana kadar hamile olduğundan habersizdi.
Kadın kuaförlerin dikkatine!Yıllardır merak edilen "hamilelikte saç boyanır mı?" sorusunun cevabı Perinatoloji Uzmanı Doç. Oluş Api'den aldi. Hamile kadınların yanı sıra mesleği kuaförlük olan kadınlar içinde önemli açıklamalarda bulundu...
Doğal sezaryen yaygınlaşıyorSon zamanlarda sıklıkla duydupumuz yeni doğum şekli: Doğal Sezaryen
Hamilelikte yoga çok önemli!Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı jinekolog Op.Dr. Aslı Alay, hamile kadınlara yoga yapmaları tavsiyesinde bulundu.
Yapılan korkunç hata bebeği öldürdüYeni doğan bebeğe oksijen yerine yanlışlıkla nitröz oksit verildi. Bebek hayatını kaybetti, sağlık bakanı istifaya çağrıldı.
Hamilelik sonrası göbeğinin nedeniHamilelik bittikten birkaç hafta sonra podyuma çıkabilecek fiziğe dönmek sadece Victoria's Secret meleklerinin yeteneği. Normalde hamilelikten sonra oluşan göbekten kurtulmak 8 haftaya yakın sürer.
Hamileyken fast food yiyenleri bekleyen tehlike!Fast food tüketimi son yıllarda büyük artış gösteririken özellikle hamile kadınlar ve sonrasında üç nesil için byük tehlike taşıdığı ortaya çıktı...
Yaz hamileleri için seyahat önerileriKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Cengizhan Kolata, hamilelikte seyahat hakkında merak edilenleri anlatıyor.
Televizyon çocukların konuşmasını engelliyorYapılan araştırmalara göre sürekli televizyonun açık olması çocukların yeni kelimeler öğrenmesini engelliyor.
Bebek sahibi olmak isteyen kadınlar için önemli uyarı!Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, hamile kalmak isteyen kadınlara D vitamini önerisinde bulundu. Op. Dr. Alay, "Gebelik isteyen kadınlarda vitamin D takviyesi önemlidir" dedi.
Çocuklarda dondurma tüketiminde dikkat edilmesi gerekenlerBeslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Selma Turan, çocuklar için keyif verici olan dondurmanın tüketimi hakkında bilgiler veriyor.
Bebek arabasının üzerine battaniye örtenler dikkat!Siz de bebeğinizi güneşten korumak için yaz günlerinde bebek arabasının üzerine battaniye ya da tülbent mi örtüyorsunuz? Bunu sakın yapmayın!
Hafta HaftaGebelik