Aile

Okul ve servis seçerken nelere dikkat etmeli?Velilerin okul seçerken, eğitim kalitesi kadar okulun fiziki koşullarına ve teknolojik altyapısına da bakması gerekiyor.
Sigara erken doğuma sebep oluyorKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Yakut, gebelik döneminde sigara içilmesinin erken doğuma neden olabileceğini söyledi.
Bebek masajı nasıl yapılır?Bebeğinize masaj yapmak muhteşemdir. Teknik olarak son derece basit olan bebek masajı bebeğinize çok ifade eder. Sevginizi aktarmanız için çok önemli bir yoldur.
Anne adaylarına 'spina bifida' uyarısıTürkiye Spina Bifida Derneği Başkanı Prof. Dr. Ulman, Türkiye'de bin canlı doğumun üçünde görülen, bebekte felce ve organ kaybına neden olan spina bifida hastalığına karşı anne adaylarını uyardı
Okul fobisine dikkatBir yaz tatilinin daha sonuna gelen çocuklar, bugün ders başı yaptı. Uzman Psikolog Aycan Bulut Konca, ebeveynlere çocukların yaşadıkları okul fobisini yenebilmenin yollarını anlattı.
Tüp bebek doktoru kendi spermini kullanmışTüp bebek kliniğinin başında bulunan Dr. Donald Cline, kadın hastalarından aldığı embriyolara eşleri yerine kendi spermini enjekte ettiği ortaya çıkınca tutuklandı
Doğumla ilgili korkunç gerçeği açıkladıBlogger Zoe G, doğumla ilgili dile getirilmeyen gerçekleri blog sayfasında açıklamaya devam ediyor. Zoe, ilk doğumundan sonra meydana gelen utanç verici olayı açıkça anlatıı.
Gebelikte çiğ balık tehlikesiKadın hastalıkları ve doğum uzmanı Opr.Dr.Aslı Alay konu hakkın da bilgiler verdi.
Garip 3 boyutlu ultrason fotoğraflarıBebeklerini görme heyecanıyla doktora gidip ultrasonda bu görüntüleri gören ebeveynlerin korkmuş olabileceğini tahmin ediyoruz.
Gebelikte yenmemesi gereken besinlerKadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, hamilelikte uzak durulması gereken besinler hakkında bilgi verdi.
Kız çocuk hayaliyle 13 çocuk yaptılarBrezilyalı bir çift kız çocuk sahibi olmak için 20 yıldır uğraşıyor. 13 çocuğun 13'ü de erkek olmasına rağmen çift denemekten vazgeçmiyor.
Doğduğunda dolmalık biber kadardı9 ay önce dünyaya gelen dünyanın en küçük bebeği Emilia Grabarczyk doğduğunda ayakları parmaktan daha küçüktü, kilosu bir dolmalık bibere denkti.
Hafta HaftaGebelik