Aile

Komadayken doğum yaptı42 yaşındaki kadın, oksijen tüpü yerinden oynayınca kalp krizi geçirerek 6 dakikalığına öldü. Ekim ayından beri komadaki kadın, sezaryenle kızını dünyaya getirdi.
Gebelik sonrası depresyonuDoğumdan sonra hormonlardaki hızlı düşüşün kimyasal değişikliklere neden olduğunu söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kerem Doksat, gebelik sonrası depresyon hakkında açıklamalarda bulundu.
Telefonların çocuklara zararlarıGünümüzde hemen her çocuğun elinde birer akıllı telefon bulunmakta. Peki bu telefonların çocuklar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?
Bebeği sarsmak ölümüne neden olabilirTürk Nöroloji Derneği Çocuk ve Ergen Nörolojisi Çalışma Grubu Moderatörü Prof. Dr. Erdoğan, bebeklerin şiddetle sarsılması bebeklerde ölüme neden oluyor...
Hamile olduğunu bebeğin kafasını görünce anladıHamile olduğundan haberi olayan 19 yaşındaki kadın, evinin mutfağında kendi başına doğum yaptı. Hamile olduğunu ve doğum yaptığını bebeğin kafasını görünce anlayan kadın büyük bir şok yaşadı.
Gebelikte tiroid belirtileriKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cem Kızılaslan, Tiroid bezinin gebeliğin son döneminde ilk dönemine göre yüzde 30 oranında büyüme gösterdiğini söyledi.
Çocuğunuzun sosyal medya bağımlılığına önlem alınSon yıllarda çocuklar arasında yayılan sosyal medya bağımlılığı, çocukların ruhsal sağlığını ciddi oranda etkilerken aile ve sosyal ilişkilerini de zedeliyor. Psikolog Duygu Başak Gürtekin, buna karşılık sosyal medya sözleşmesi yapmayı öneriyor.
Bebekleri ayaklarından öpmeyin!Bebeklerin hasas tenine zarar vermemek için çoğu kişi öpmek için ayaklarını seçer. Ancak bebeklerin ayaklarından öpülmesi onlar için tehlikeli olabilir. İşte bebekleri ayaklarından öpmenin zararları
Bademcik ameliyatı öldürdü9 yaşındaki kız bademciklerini aldırdığı operasyondan sadece 4 saat sonra hayatını kaybetti. Acılı annesi hastaneye dava açtı.
Çocuğunuzu tabletten uzaklaştıracak oyunlarEvde, restoranda, parkta, alışveriş merkezinde, artık aklınıza gelebilecek her yerde çocukların elinde tablet veya akıllı telefon görüyoruz. Çocuğunuzu akıllı cihazlardan uzaklaştırmak istiyorsanız birlikte bu oyunları oynayabilirsiniz...
Çocuk yetiştirirken farkında olmadan yapılan hatalarÇocuk sahibi olan ailelerin iyi niyetle de olsa aşırı korumacı ve baskıcı tutum sergilemeleri, çocuğun gelişiminde büyük sorunlara sebep oluyor. Kendine güvensiz ve mutsuz çocuklar olacağını belirten Çocuk Gelişimi Uzmanı Birgül Bayoğlu, çocuk yetiştirirken yapılan hataları ve çözüm yollarını anlattı.
İlk 1000 gün çok önemliProf Dr. Ferit Saraçoğlu; ilk 1000 günün anne ve bebek yaşamında çok önemli olduğunu vurguladı...