Aile

5 aylık bebek annesinin hayatını kurtardı26 yaşındaki kadın, 5 aylık oğlu sağ göğsünü emmeyi reddedince hastaneye gitti. Kötü haberi alan anne, oğlunun hayatını kurtadığını söyledi.
Bebeğinizin cinsiyetini hamilelikten önce öğrenebilirsinizYakın zamanda yapılan bir araştırma, bebeğin cinsiyetini öğrenmek için hamilelikten öncesine bakılması gerektiğini ortaya çıkardı. Peki bebeğin cinsiyeti hamilelikten önce nasıl belli olur?
Nur topu gibi narsist bir çocuğunuz oldu!Narsist kişilik bozukluğu temelleri genellikle çocukluk dönemlerinde meydana geliyor.Peki, narsistlik belirtileri nelerdir? Çocuğum narsistse nasıl davranmam gerekir? Diye merak ediyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.
Çocuklarda altını ıslatma hastalık habercisi mi?Altını ıslatan çocuğunuza kızıp bağırmayın. Çünkü bilimsel araştırmalar, altını ıslatan çocukların bu davranışlarının arkasında ciddi hastalık belirtilerinin olabileceğini belirtiyorlar.
Hamilelikte dikkat etmeniz gereken 7 sağlık durumuHamileliğe ne kadar hazır hissetseniz bile bazı belirtilerin ne anlama geldiğini bilemeyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı sağlık sorunlarının belirtilerini sizler için sıraladık...
Elanur'un beklediği yardım geldiAydın'da odasına kurulan oksijen cihazıyla yaşama bağlanan epilepsi hastası 13 aylık Elanur bebek için yardım eli uzandı.
Tüp bebekte embriyo tutunmasını etkileyen faktörlerTüp bebek tedavisinde embriyo tutunmasını etkileyen faktörleri Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Gurur Polat’a sorduk.
Çocuklarınız bu hareketleri yapıyorsa dikkat!Çocuğunuz ders çalışmakta zorluk çekiyorsa ve sürekli hareket halindeyse ‘’ çocuğum yaramaz’’ diyerek kestirip atmayın! Bu sorunlar ilerde ciddi problemlere ruhsal çöküntülere neden olabilir.
Yaşam savaşını bırakmadıDoğduktan sonra 800 gramdan 560 grama düştü, solunum sıkıntısı çekti ama yaşam savaşını hiç bırakmadı...
Evde cinsiyet testiBebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için birkaç ay geçmesini beklemenize gerek yok. Evde yapacağınız eğlenceli ve basit bir testle bebeğinizin cinsiyetine dair tahminde bulunabilirsiniz.
Çocuklarda gözlerini kısarak bakmaya dikkat!Gözlerini kısarak bakmaya başlayan 6 yaşındaki kızın anne ve babası çok fazla tabletle oynadığını düşünerek önemsemedi. Küçük kızın gözleri kayınca hastaneye götüren aile, teşhis karşısında şoke oldu.
Uzmanların çocuk yetiştirme tüyolarıÇocuğunuzun büyüyünce iyi bir insan olması için Harvard Üniversitesindeki uzmanlardan gelen çocuk yetiştirme yöntemlerini sizler için sıraladık...