Aile

Skolyoz ergenliğe kadar daha sık görülüyorÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Sağlam, Skolyoz hastalığının her yaşta da ortaya çıkabildiğini ancak, ergenliğe kadar olan kısımda daha sık görüldüğünü belirtti.
Çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli?Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte ailece seyahat planları da başladı. Çocukla seyahat etmenin kimi zaman zor olabileceğini söyleyen Filiz Kantekin çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt getiriyor.
Bebeklerde romatizma belirtileriÇocuk Romatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr.  Şevket Erbil Ünsal, romatizmanın çocuklarda 3-4 yaşında başlayabildiğini, 6 aylık  bebekte dahi hastalığı gördüklerini belirterek, ebeveynlerin farkındalığını  artırmak için çalıştıklarını ifade etti.
Hamilelikte diş ağrısı için tavsiyelerHamilelikte diş ağrısı varsa ne yapılmalı? Hamilelikte diş ağrısı ve çürük bebeği nasıl etkiler?
Çocuklarda yaz ishaline dikkat!Uzm. Dr. Can Özoğlu, çocuklarda sık görülen ve özellikle yaz aylarında artış gösteren ishallerle ilgili uyarıda bulundu.
6 aylık gibi görünen yeni doğmuş bebekChrissy Corbitt, adında genç kadın 9 ay boyunca kocaman bir göbekle dolaştı. Dokuz ayın sonunda ise dünyaya gelen bebeği görünce inanamayacaksınız.
Bebekle rahat seyahatin püf noktalarıBayram tatiline sayılı günler kala yolculuk hazırlıkları başladı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinem Karaca Atakan, bebekleriyle yola çıkacak aileler için tavsiyelerde bulundu…
Çocuklarda karın ağrısı hastalık habercisiÇocuklarda karın ağrısı hangi hastalıkların habercidir? Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu çocuklarda karın ağrısı ile ilgili bilgiler verdi.
Ünlü babalar ve çocuklarıİşte ünlü babalar ve çocukları...
Çocuklarda uyku eğitimi nasıl verilir?Çocukla beraber uyumak mı yoksa odaları ayırmak mı gerekir? Yalnız uyuyamayan çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır? Klinik Psikoloji Uzmanı Ceren Aydın anlattı.
Küçük abla kardeşinin doğumuna girdiJacee Dellapena isminde bir kız yeni doğan kardeşinin doğumuna girerek annesine yardım etti. İşte doğuma giren ablanın, heyecanının yüzünden okunduğu gösteren o görüntüler…
Duyu bütünleme ve fizyoterapide oyun terapisiUzman Fizyoterapist İmran Erkanat Toylan çocuklarda duyu bütünleme ve fizyoterapide oyun terapisi konusunda bilgiler verdi.