Ergenlik

Kanserli ikiz kardeşinin ağrılarını hissettiBiri sağ, biri sol dizinde ağrı hisseden 14 yaşındaki ikiz kardeşlerden birine kanser teşhisi konulurken diğerinin tesadüfen aynı ağrıları hissettiği anlaşıldı.
Çocuklarda ergenlik döneminde dikkat edilmesi gerekenlerErgenlik döneminin, değişimlerin oldukça fazla olduğu bir dönem olduğunu belirten Uzman Psikolog Merve Demir, ailelerin çocuklarda ergenlik dönemine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.
12 yaşındaki çocuktan patatesle hayat dersiYeterince çabalarsak aslında pek çok şeyden bir anlam çıkabiliriz. İşte 12 yaşındaki bir çocuğun patatesle herkese verdiği hayat dersi...
Ergenliğe hazır mısınız?Pediatrik Endokrinoloji Uzmanı Dr. Aliye Sevil Sarıkaya, ergenlik dönemiyle ilgili önemli bilgiler verdi.
Kızının selfieleri taklit etti ortaya bunlar çıktıKomedyen Chris Martin isimli baba kızının paylaştığı seksi selfielerden rahatsız olunca onu bundan vazgeçirmek için aynı pozları verme yolunu seçince ortaya bu kareler çıktı.
LYS'ye girecekler dikkat!30 saniye kuralı ile sınav kaygısından kurtulun. İşte sınavda yapılması gereken 10 şey...
Facebook ergenlerde depresyon sebebiUzman Psikolog Filiz Yakmaz Basılgan, Facebook’ta çok fazla vakit geçiren çocuklarda ve ergenlerde depresyon belirtilerinin görüldüğüne dikkat çekti. Facebook bakın gençleri nasıl etkiliyor...
Ergenlikte fiziksel ve ruhsal değişikliklerErgenlik kız ya da erkek çocuklarının, çocukluk döneminden çıkarak yetişkinliğe adım atmasıdır. İşte anne babalar için de zor bir süreç olan ergenlik döneminde meydana gelen fiziksel ve ruhsal değişiklikler.
Belirti vermeyen basit kemik kisti en çok çocukluk ve ergenlik çağında görülüyorYetişkinlik döneminde neredeyse hiç görülmeyen daha çok çocukluk ve ergenlik çağında ortaya çıkan basit kemik kisti, genellikle belirtisi olmadığı için tesadüfen teşhis edilir. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Şeref Aktaş basit kemik kisti ile ilgili en önemli soruları yanıtladı!
Ergenlikte kilo sorunu ve çözümüFit bir vücuda sahip olmanın herkesin rüyaları arasında olduğunu söyleyen, Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, ergenlik döneminde alınan kilolar konusunda uyardı.
Ergenlik çatışması nasıl çözülür?ERA Kolejleri PDR Bölümü’nden Psikolojik Danışman Medine Karadağ, ergenlik döneminde yaşanan sorunları atlatmak için genç ve ebeveyn iletişiminin büyük önem taşıdığına işaret ediyor.
Gençlerde uyuşturucu kullanımıAnne baba uyuşturucu kullanan gence nasıl davranmalı?
Sınav stresini azaltma yollarıSınav stresiyle başa çıkmakta zorlanıyorsanız bu önerilere kulak verin. İşte hem aileleri hem de öğrencileri zorlayan sınav stresini azaltma yolları
Kızının müstehcen fotoğraflarını paylaştıKızının Snapchat'te paylaştığı fotoğrafı Facebook sayfasında paylaşan baba sosyal medyada olay oldu.
Lise okul ihtiyaç listesi9-10-11-12. sınıflara başlayacak öğrenciler için okul ihtiyaç listesi. Lise okul ihtiyaç listesinde neler olmalı?
8. Sınıf okul ihtiyaç listesi8. Sınıf çocukları için ihtiyaç listesi. 8. Sınıf öğrencileri için okul alışverişinde neler alınmalı?
7. Sınıf okul ihtiyaç listesi7. Sınıf çocukları için ihtiyaç listesi. 7. Sınıf öğrencileri için okul alışverişinde neler alınmalı?
6. Sınıf okul ihtiyaç listesi6. Sınıf çocukları için ihtiyaç listesi. 6. Sınıf öğrencileri için okul alışverişinde neler alınmalı?
Ergenlik döneminde dikkat edilmesi gerekenlerÇocuk ve Ergen Terapisti Uzman Psikolog Gani Eser, ebeveynlerin ergen çocuklarına karşı tutumlarının nasıl olması gerektiği konusunda görüşlerini açıkladı. İşte ergenlik dönemiyle ilgili bilmeniz gerekenler
Ergenliğe hazırlanmak ve ergenlikte değişimlerErgenlikte yaşanan fiziksel, zihinsel ruhsal ve sosyal gelişime uyum sağlamaya çalışan gençler hem kendisi, hem de ailesi sıkıntılı bir süreç geçirecektir.
Kız çocuklarında ergenlik gecikmesi ve ergenlik dönemiGünümüzde çok sık görülen ergenlik gecikmesi gibi sorunlarla ilgili uzman yorumlarına mutlaka kulak verin. Ergenlik gecikmesi neden olur, ergen döneminde gençleri neler bekler?
Uyuşturucu kullanımını anlamanın yollarıAcıbadem Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kültegin Ögel, çocuklarının uyuşturucu kullanımını erken dönemde fark edebilmeleri için ebeveynlere özel önerilerde bulunuyor.
LYS sonrası yapılacaklarÇocukların en çok desteğe ihtiyaç duydukları bu dönemde ailelerin nasıl davranması gerektiği ile ilgili Profesyonel Öğrenci Koçu Şebnem Daloğlu önemli bilgiler paylaşıyor.
Sınav stresi nasıl yenilir?Acıbadem International Hastanesi’nden Psikolog Yrd. Doç. Dr. Ferahim Yeşilyurt, sınav kaygısını azaltan özel önerilerde bulunuyor.