CanBonomo

Sefarad kökenli Türk şarkıcı ve oyuncudur.
 
Yaşam öyküsü
İlk yılları
Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Bonomo, müziğe sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul'da devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bölümünde okudu.
 
Meslek yaşamı
Radyo
Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM'e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edildi ve Can Bonomo Show adlı programına başladı. Bir süre sonra Radio N101'e geçerek programına burada devam etti.
 
Televizyon
MTV Türkiye'den gelen teklif üzerine Rock'n Dark Express adlı programı sunmaya başladı. Üniversitede verilen ödevi için hazırladığı Hoppala adlı kısa filmi daha sonra Facebook'a yükledi ve film çok paylaşılarak ilgi topladı. Dizi projesi için çalışan Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo'yu bularak görüşmeye davet etti. Görüşmeye giden Bonomo kendisine sunulan başrol teklifini kabul ederek +18 adlı dizide oynamaya başladı.
 
Müzik
Tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban'a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl süren çalışmanın ardından, Can Saban'ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011'de yayınlandı. 2012'nin Aralık ayında Aşktan ve Gariplikten adlı ikinci albümünü yayınlayan Bonomo'nun, daha önce tekli olarak yayınladığı "Ali Baba" adlı şarkı dışında albümdeki şarkılar kendisine aittir.
 
2012 Eurovision Şarkı Yarışması
 
22, 24 ve 26 Mayıs 2012 tarihlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilmiş 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği 9 Ocak 2012 tarihinde duyuruldu. 22 Şubat 2012 tarihinde, Türkiye'nin Şarkısı adlı programda söz ve müziğini kendi yazdığı "Love Me Back" adlı şarkıyı tanıttı.24 Mayıs 2012 tarihinde yapılan ikinci yarı finalde ilk on arasına girerek 26 Mayıs'ta gerçekleştirilen finalde yarışmaya hak kazandı ve final gecesi 112 puan alarak yarışmayı yedinci sırada tamamladı.
 
Ödüller
8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
38. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Solist (Nazlı, Berkay ve Nil Özalp'le paylaştı.)
2. OMÜ Medya Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
Avrupa Gazeteciler Derneği Ödülleri - Yılın En İyi Pop/Rock Müziği Sanatçısı
10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı
Diskografi
Albüm
Meczup (2011)
Aşktan ve Gariplikten (2012)
Tekli
"Love Me Back'" (2012)
"Ali Baba" (2012)
"Kara" (2013)


Can Bonomo biyografisi

Can Bonomo kimdir?

Can Bonomo 16.05.1987 tarihinde doğmuş olup Şarkıcı olarak görev yapmaktadır.

Can Bonomo kaç yaşındadır?

Can Bonomo 16.05.1987 tarihinde doğmuş olup 31 yaşındadır.

Can Bonomo ne iş yapar?

Can Bonomo Şarkıcı olarak görev yapmaktadır.

Can Bonomo nerelidir?

Can Bonomo Türkiye vatandaşıdır.


Doğum Tarihi :1987-05-16