Kaktüs türleri

Dünyada birçok ilginç ve garip çiçek bulabiliriz. Ancak, en şaşırtıcı ve sıra dışı olanı kaktüs bitkileridir. Farklı boyut ve şekillerde gelişen son derece dayanıklı olan kaktüsler, sert ve zorlu ortamlarda yaşamını sürdürebilir. Hemen hemen her kaktüsün dış katmanı dikenler tarafından korunur. Kaktüsler uzun süre susuz kalmaya dayanabilir. Birbirinden değişik kaktüs bitkileri...

Kaktüs türleri
Sokak stili: Kaia GerberModa dünyasının en genç stil ikonu, moda şovlarının yeni prensesi, Cindy Crawford'un kızı Kaia Gerber'in sokak stilini mercek altına aldık.
Varislere iyi gelen ipuçlarıVaris problemi özellikle bahar ve yaz aylarında daha rahatsız edici bir problem haline geliyor. Prof. Dr. Semih Barlas sıcak havalarda varislere iyi gelecek ipuçlarını paylaştı.
Hamilelikte risk yaratan 9 önemli nedenKadın Hastalıkları ve Doğum, Riskli Gebelikler (Perinatoloji) Uzmanı Doç. Dr. Hülya Dede, ancak tüm gelişmelere rağmen riskli hamileliklerde en önemli noktanın hamile kalmadan önce gerekli kontrollerin yapılması, böylece risklerin ortaya çıkarılması olduğunu vurguluyor.
Dr. Yavuz Dizdar’dan sağlıklı beslenme önerileriOnkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar’dan sağlıklı beslenme önerileri… Kanser alanında yaptığı çalışmalar ile tanınan Dizdar’ın sağlıklı beslenme üzerine yaptığı araştırmaları ve sağlıklı bir yaşam için gerekli besin önerilerini sizler için derledik. İşte Dr. Yavuz Dizdar’dan beslenme düzeni ile ilgili dikkat edilmesi gereken tüm öneriler…
Şekersiz mozaik pasta tarifiMozaik pasta her yaşta bayılarak yediğimiz tatlılardan bir tanesi. Şeker hastaları, kilo vermek isteyenler ve şekeri azaltmak isteyenler için Elçin Oltulu Şahin şekersiz mozaik pasta tarifini paylaştı.
Bahar aylarında en sağlıklı 5 meyve ve faydalarıBeslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir bahar aylarının en sağlıklı meyvelerini ve faydalarını sıraladı. ‘Ne yapsam kilo veremiyorum’ diyenlere altın önerilerde bulundu ve yaz mevsimindeki su ve mineral kaybını önlemek için milkshake tarifi paylaştı.
İlişkiyi bitiren hatalarBüyük bir tutkuyla başladığımız ilişkimiz başlarda bize kusursuz gibi görünse de ilişkinin ilerleyen evrelerinde içinden çıkılmaz ve çözülmez sorunların olduğu bir ilişkiye dönüşüyor.
Papatyaların bilinmeyen özellikleriBahar mevsimini en iyi simgeleyen, bize fallar baktıran, görüntüsüyle tadıyla bizi rahatlatan zarif papatyaları tanımaya ne dersiniz?
Trump AVM'de Çim Adam AtölyesiTrump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katı Trumpland’de çocuklar bu hafta sonu atölyede ‘Çim Adam’ yapacaklar.
1/10
Turbinicarpus subterraneus

Turbinicarpus subterraneus'u ile ilgili en ilginç şey toprak yüzeyinin altında yatmasıdır. Bu kaktüs türü, genellikle yüzeyin üzerinde gördüğünüz bitkinin parçasıyla aynı büyüklüğe sahip köklere sahip olmasıdır. 

Kızlar Gecesi