Parfümlerde kullanılan bitkiler

En ünlü markaların parfümlerinde kullandığı bitkiler hangileri? Doğal ve egzotik kokmak için hangi bitkileri kullanmalıyız?

Parfümlerde kullanılan bitkiler
Hangi alanın tasarımcısı olmalıyım?Güzel Sanatlar Fakültesi hep hayalinizdi, bir şekilde bu hayali gerçekleştirdiniz veya gerçekleştiremediyseniz de tasarım sektörüne atılmak içinizde hala var. Grafik tasarım, moda tasarım, endüstriyel tasarım, takı tasarım derken bir şeyi tasarlamak kısmı her ne kadar sizin için ‘tamam’ olsa da, o şeyin ne olacağına dair hala karar verebilmiş değilsiniz. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız, yeğeniniz veya siz moda tasarım bitirdiniz. Peki hangi alanlara kayabileceğinizi biliyor musunuz?
20'li yaşlarındakiler için güzellik ipuçları20'li yaşlarda güzellik konusunda sahip olduğumuz bazı düşünceler daha sonra yerini keşke'lere bırakabilir. Peki 20'li yaşlarda ne yapmalı, ne yapmamalı, işte yanıtları...
Çocuk sahibi olduktan sonra hayatınızda neler değişirHerkes bir bebeğiniz olduğunda hayatınızda birçok şeyin değişeceği konusunda sizi uyarır. Elbette paranız ve uykunuz azalırken sorumluluklarınız artar. Ancak hayatınızın yeni odak noktası bebeğiniz doğduktan sonra kutlamanız gereken de çok şey var.
Sütünüz azaldıysa, bunlara dikkat edinEmziren anneler genellikle sütünün miktarı konusunda endişelenir. Bebeklerin gelişimi için ihtiyaçları olan ana besin kaynağı anne sütüdür. Annenin ürettiği süt miktarının azalması bebeğin gelişimi için iyi değildir. Anne sütü yerine ek gıdalara başvurulabilir ancak hiçbiri anne sütünün yerini tutmaz. Sorunun çözümü için, önce nedenlerini bilmemiz gerekir.
Her damağa hitap eden waffle!Çoğu insanın damak tadına hitap eden waffle, kişinin kendine göre seçtiği meyve ve tatlılarla lezzetlendirilerek yapılmaktadır. Herkese hitap etmesinin en önemli nedenlerinden biride kişiye özgü olmasıdır.
Şok diyetlerden uzak durun!Genellikle insanlar diyet yapma kararı aldıktan sonra hızlı kilo vermenin yollarını aramaktadır. İnternetten yaptıkları araştırmalar sonucu da şok diyetlere ulaşacak haftada 5 kiloya kadar verdiren diyetleri denemektedir.
Mutlu ve uzun bir evliliğin sırrı nedir?Yeni evlenen her çift, sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünüyorlar. Oysa uzun ve mutu bir evlilik fedakârlık gerektiren bir iştir. Uzmanlara göre, evliliğin uzun ömürlü olmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz sekiz basit adım var. Güven, paylaşılan mizah duygusu ve dürüstlük, bir ilişkide bulunan en önemli üç unsur olarak değerlendirilirken, birkaç başka unsur da uzun süreli aşk için gereklidir.
Dengeli kadınlar beyazı, güçlü kadınlar siyahı tercih ediyorKadınlar evlerinde karakterlerine uygun renkleri tercih ediyor. Seçtiğimiz renkler bizlere bilinçaltımıza hangi sinyalleri veriyor?
National Geographic doğa fotoğrafları yarışmasının 2017 kazananlarıNational Geographic, 2017 yılının kazananlarını açıkladı. Yarışmada 11.000 fotoğraf, dört kategoride yarıştı: yaban hayatı, peyzajlar, antenler ve sualtında. Büyük ödüllün kazananı 7,500 dolar aldı ve çektiği fotoğraf National Geographic dergisinde yayınlandı. Bu kazanan dışında her kategoriden de 1 kazanan seçildi ve her bir kazanana 2.500 dolar ödül verildi.
1/8
Haberimizde en ünlü markaların parfümleri için esans olarak kullandığı bazı kokuları derledik. 

Yasemin

Eski Mısır’ da prenseslerin ve kraliçelerin kullandığı yasemin hoş kokulu olduğu kadar faydalıdır.

Detox Ferahlığı