Geri Dön
AdvertorialNANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak
Sponsorlu

NANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak

Güney Kore ve Amerika’da üretilen, havada asılı kalan ve yüzeye yapışan virüsleri yok ederek, zararlı mikroorganizmaları öldüren NANO 405 ışık teknolojisi İzmir’e de kullanılmaya başlandı. Celal Bayar Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Sinem Akçalı 405 nanometre ışığın yapılan çalışmalarda insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunmadığını, virüs ve bakterilerle olan mücadelede etkili olduğunu söyledi.

NANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak

Işık teknolojisine yönelik bilgi veren firmanın Türkiye Distribütörü Sami Demiray ise , “Clean-edge, IEC 62471 Sertifikası ile insan ve hayvanlara zarar vermediği kanıtlanan NANO 405 ışık teknolojisi insanları gün boyunca bakteri, virüs ve enfeksiyonlara karşı kesin olarak koruyor. Bu ışık bizim bundan sonraki hayatımızın sağlık kalkanı olacak.Steril bir ortam sağlayan ışık ultraviole olmadığı için bakteri ve virüslerden başka hiç bir canlıya zarar vermediği labaratuvar testlerince kanıtlanmıştır. Aşı olduk diye dikkatsiz davranarak yeni doğabilecek virüslere karşı kendimizi korumasız bırakabiliyoruz. Aşı bir tek hastalıktan korumak için üretiliyor ancak NANO 405 ışık teknolojisi insanları gün boyunca bakteri, virüs ve enfeksiyonlara karşı kesin olarak koruyor” dedi.

NANO 405 ışık teknolojisinin havada asılı kalan ve yüzeye yapışan virüsleri yok ettiği belirlendi. Bakteri ve virüsleri yüzde 99.99 öldürdüğü kanıtlanan ve uzmanlar tarafından da önerilen sistem ile ortam dezenfeksiyonu sağlanarak bulaş riskinin minimuma indirilmesi hedefleniyor.

NANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak

PROF.DR.SİNEM AKÇALI BAKTERİ VE VİRÜSLERİ NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ ANLATTI

Clean-edge Nano 405 ışık sistemini tercih edenler arasında Celal Bayar Üniversitesi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Sinem Akçalı’da bulunuyor. Işık sistemini Üniversite labaratuvarında kullandıklarını belirten Akçalı “405 nanometre ışık bakteri hücreleri içerisinde bulunan porfilin isimli molekülleri uyararak bakteri hücresi içerisindeserbest oksijen molekülleri dediğimiz bakterilere zarar veren ürünlerin oluşmasına neden oluyor.Daha sonra bu ürünler baktri hücresinin parçalanmasına ve ölmesine neden oluyor.405 nanometre ışığın yapılan çalışmalarda insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunmadığı gösterilmiştir” dedi.

ESNAF TEKNOLOJİDEN MEMNUN

Clean-edge  NANO 405 ışık teknolojisi fabrikalar, spor salonları, eczacılar, restaurantlar, diş hekimleri, kuaförler, güzellik merkezleri ve okullar tarafından kullanılmaya başlandı. NANO 405 ışık sistemini neden tercih ettiğini anlatan Eczacı Selin Günal ise “Yaklaşık 2 aydır bu teknolojiyi kullanıyorum. Eczanemizi düzenli olarak dezenfekte ediyoruz ancak yeterli gelmiyor çünkü direkt olarak hastalarla ve hasta olma riski taşıyan kişilerle görüşüyoruz. Üründen çok memnunum, kendimi güvende hissediyorum.Kendimizi korumak ve taşıyıcı olmamak adına bu teknolojiyi kullanıyoruz” dedi.

NANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak

 “BU TEKNOLOJİNİN YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILIMI ARTIRACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

NANO 405 teknolojisini kullanma kararının velileri de olumlu yönde etkilediğini söyleyen İzmir’deki özel bir okulun müdürü olan Ahmet Şahin de “Pandemi sürecişle okulda düzenli olarak yaptığımız dezenfeksiyon çalışmalarıyla gerekli hijyeni sağlıyoruz ancak velilerimizin yaşadığı tedirginliği en aza indirmek için daha başka ne yapabileceğimizi araştırdık. Yeni bir teknoloji ile karşılaştık ve hakkında okuduğumuz olumlu yorumlar sonucu; okulumuzda bu teknolojiyi kullanma kararı aldık. Yüz yüze eğitim sürecinde katılımı yüzde 50’lilerden yüzde 90’lara kadar çıkaracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

NANO 405 ışık teknolojisi ‘sağlık kalkanı’ olacak

“MÜŞTERİLERİMİZ KULLANDIĞIMIZ TEKNOLOJİDEN ÇOK MEMNUN”

25 yıldır kuaförlük yapan Onur Onbaşı ise NANO 405 teknolojisini kullandıkları günden itibaren müşteri sayılarında önemli bir artış yaşadıklarını belirterek, “Müşterilerimiz oluşturduğu güvenli ortam nedeniyle ürünü kullanıyor oluşumuzdan oldukça memnun. Kullanmaya başladığımız günden beri ziyaretçi sayımızda ciddi bir artış var. Müşterilerimiz de kendi yakınlarına tavsiye ediyor ve insanlar gönül rahatlığı ile salonumuza geliyor. Sadece pandemi süreci için değil daha sonrasında da bakteri ve farklı virüslere koruma sağladığı için kullanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Bu bir ilandır.