Geri Dön

Aziz dizisi Aziz Payidar karakteri kimdir, gerçek adı nedir? Murat Yıldırım kimdir?

Aziz dizisi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan Murat Yıldırım, Aziz Payidar karakterine hayat veriyor. Ünlü oyuncu Murat Yıldırım'ın biyografisi merak ediliyor. Peki Aziz dizisi oyuncusu Murat Yıldırım kimdir, kaç yaşında?

Aziz dizisi Aziz Payidar karakteri kimdir, gerçek adı nedir? Murat Yıldırım kimdir?

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Suzan Kardeş ve bir çok ismin yer aldığı Aziz dizisi bu akşam yayınlanacak. Aziz Payidar karakterine ise Murat Yıldırım hayat veriyor. Peki Aziz dizisi Aziz Payidar karakterini oynayan Murat Yıldırım kimdir?

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979 tarihinde doğdu. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden sekizinci senesinde mezun oldu. 20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi. 30 Haziran 2014'te ise boşandılar. Londra'da tanıştığı Faslı oyuncu İman Elbani ile 13 Kasım 2016'da Adana'da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle evlendi.

Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.

2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.

2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakterini oynadı.

2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.

2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği, Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırdı.

2016 yılında Meryem Uzerli ile birlikte Gecenin Kraliçesi dizisinde başrol oynadı

2015 2016 yıllarında Kocan Kadar Konuş film serisin de başrol oynadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber