Cadde Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı! Vasiyetini kuzeni açıkladı

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı! Vasiyetini kuzeni açıkladı

15.02.2024 - 13:19 | Son Güncellenme:

Yıllardır Best Model yarışmasını düzenleyen Erkan Özerman, 13 Şubat'ta kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Özerman için bugün Zincirlikuyu Camii’nde helallik alındı. Cenazeye, ünlü prodüktörün kardeşleri ve sanat dünyasından ünlü isimler katıldı. Erkan Özerman, vasiyeti gereği Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde toprağa verildi.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

Best Model of Turkey Kurucu Başkanı, prodüktör, organizatör ve sanatçı menajeri Erkan Özerman, 2022 yılında pankreas kanserinin karaciğerine metastaz yapması nedeniyle tekrar tedavi görmeye başlamıştı.

Haberin Devamı

YAŞI NEDENİYLE AMELİYAT OLAMADI!

Özerman, bir yıl önce yaptığı açıklamada, "Hayatımın sonunu yaşıyorum. Doktor 'MR çekelim' deyince, ben de çekelim dedim. Kanser olduğum ortaya çıktı. Kanser metastaz yapmış, karaciğere geçmiş. Yaşımdan ötürü doktorlar ameliyat yapmıyor. Çok iyi bir onkolog beni elinden geldiğince götürüyor" demişti.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

Ünlü isim, 13 Şubat'ta tedavi gördüğü hastanede, 86 yaşındayken yaşama veda etti.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

ZİNCİRLİKUYU'DA CENAZE NAMAZI KILINDI

Özarman’ın cenazesi, bugün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunan camide kılındı. Menajerin cenazesi, erkek kardeşi Mehmet Volkan Özarman ile kız kardeşi Nurkan Tekelioğlu ve çok az sayıdaki katılım ile namazın ardından İzmit’e uğurlandı.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

KARDEŞİ AYAKTA DURMAKTA ZORLUK ÇEKTİ

Haberin Devamı

Erkan Özerman'ın cenazesi Kocaeli'nin Kartepe ilçesi Uzuntarla Mahallesi’nde bulunan çocukluğunun geçtiği eve getirildi. Burada da helallik alındı. Ailesi, yakınları ve sevenleri Özerman'a haklarını helal ederken, kardeşi Nurkan Tekeoğlu'nun ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Helalliğin alınmasının ardından Özerman'ın cenazesi Kartepe’deki Uzuntarla Merkez Mezarlığı'na götürüldü. Mezarlıkta öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Özerman toprağa verildi.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

"BURADA BABASININ MEZARINA GÖMÜLMEK İSTEDİ"

Özerman'ın halasının oğlu Mehdi Nüzhet Çetinbaş, hem hastalık sürecini hem de Özerman ile son görüşmelerini anlattı. Çetinbaş, "Erkan abi ailemizin bir ferdi, halamızın oğlu olurdu kendileri. Son vazifemizi yerine getirmek için buradayız. Buradaki ev onun çocukluğunun geçtiği ev. 4-5 yaşlarındayken 2'nci Dünya Savaşı sırasında köyde kaldı. Çocukluğu tamamıyla burada geçtiği için de köye çok bağlıydı. Sürekli olarak bütün boş vakitlerinde, bayramlarda hiç unutmadı; sürekli olarak buralarda bulundu ve vefat ettiğinde de köyde, burada gömülmek istediği için biz de son vazifemizi yerine getirdik. Burada babasının mezarına gömülmek istedi. Dolayısıyla biz de vasiyetini yerine getirdik" dedi.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

"BENİM CENAZEMİN ÜSTÜNDEN DEDİKODU YAPMALARINA İZİN VERMEYECEĞİM"

Özerman'ın tören yapılmasını istemediğini aktaran Nüzhet Çetinbaş, "Erkan abi 86 yaşından gün almıştı ve son bir haftasına kadar dirayetli, ayaktaydı. Kanserle mücadele etti. Yani ölümü adeta gülerek karşıladı. En ufak bir yılgınlık da göstermedi ve her zaman ölümden de bahsetti. Öleceğini de biliyordu. En son görüştüğümüzde 'Herhalde bu son senem' diyordu. Bir de kendisi dünya çapında ünlü bir insan olmasına rağmen İstanbul'da kesinlikle kendisi için bir tören yapılmasını istemedi. Teşvikiye Camii'ne gelecekler, orada dedikodu yapacaklar. Bu sanat dünyasının içerisinden yetiştiği için o camiayı çok iyi tanıyan biri olarak, kesinlikle 'Benim cenazemin üstünden istismar yapmalarına, dedikodu yapmalarına izin vermeyeceğim' diyerek kabul etmedi kendisi ve bu şekilde sade bir törenle defnedilmek istedi. Biz de vasiyeti gereği buradayız" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

ÜNLÜ İSİMLER CENAZEDE

Erkan Özarman’ın İstanbul'daki cenazesine Ece Sükan, Engin Koç, Ege, İzzet Öz ve Sibel Tan Arıkan gibi ünlü isimler katıldı.

Haberin Devamı
1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

"EĞLENCE DÜNYASININ MİMARIYDI"

Erkan Özerman, 1938 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda eğitim gördü. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı Vasiyetini kuzeni açıkladı

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.