Cadde Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları ve konusu! Eski Köye Yeni Adet filmi ne zaman, nerede çekildi?

Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları ve konusu! Eski Köye Yeni Adet filmi ne zaman, nerede çekildi?

04.01.2022 - 18:25 | Son Güncellenme:

Yerli komedi filmi Eski Köye Yeni Adet filmi, televizyon ekranlarında film severlerine beğenisine sunuluyor. Filmin başrollerinde Bülent Emrah Parlak, Füsun Demirel, Burcu Gönder Parlak yer alıyor. Filmde 90'lı yıllar ele alınıyor. Peki, Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncu kadrosunda kimler var?

Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları ve konusu Eski Köye Yeni Adet filmi ne zaman, nerede çekildi

Eski Köye Yeni Adet filminin yönetmenliği ve senaristliği Gülistan Acer ve Ferit Karahan tarafından yürütülen film, 2018 yılında vizyona girdi. Film komedi türünde hazırlanmıştır. İşte, Eski Köye Yeni Adet filmi konusu...

Haberin Devamı

ESKİ KÖYE YENİ ADET FİLMİ KONUSU

1990'ların sonunda köye bir sağlık ekibi gelir ve en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Sağlık ekibinin köyden ayrılmasıyla köyün erkekleri toplanıp kadınlara takılan cihazın ne olduğuna dair fikirler üretirken, birbirinden komik yanlış anlamalarla aletin bir mikrofon olduğuna kanaat getirirler. Bundan sonra devletin kulağının her an kendilerinde olduğunu ve dinlendiklerini zanneden erkekler, kadınların yanında politik hiçbir meseleden bahsetmemeye, onlara daha kibar davranmaya özen gösterir. Devletten takdir görmek ve sesini duyurabilmek için kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek "Vatan Sana Canım Feda" diye bağırırlar. Bu yanlış anlama çözülene dek köyde her şey değişecektir.

Haberin Devamı

ESKİ KÖYE YENİ ADET OYUNCULARI

Bülent Emrah Parlak
Nail Kırmızıgül - Naci
Füsun Demirel
Burcu Gönder Parlak
Haki Biçici
Gülhan Tekin
Metem Yılmazkaya
Osman Akça
Ali Rıza Tanyeli
Muhammed Cangören
Asiye Dinçsoy
Gürsu Gür
Nülufer Kılıçarslan
Ali Rıza Kubilay
Güner Özkul
Derya Karadaş
Nursel Köse

NEREDE ÇEKİLDİ? 

Filmin çekimleri büyük oranda İstanbul'da çekilse de Assos'ta da çekimler gerçekleşti.