Geri Dön

Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar hapis istemi!

Şovmen Mehmet Ali Erbil (65) hakkında, klibinde de oynadığı sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Ece Ronay Bilir'i (23) tehdit ettiği iddiasıyla, üç ayrı suçtan 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 'Karpuz' isimli şarkısı ile popüler olan Ronay, Ekim 2021'de Erbil'in kendisine attığı mesajları ifşa etmişti.

Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar hapis istemi!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede; şarkıcı Ece Ronay Bilir'in, Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil'le tanıştığı ve sosyal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı.

Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir'in, bir süre sonra Erbil'e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Ünlü şovmenin de herhangi bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği ifade edildi.

Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar hapis istemi

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Tarafların 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri bildirilen iddianamede, üç gün sonra Erbil'in telefonundan Bilir'e mesaj atıldığı kaydedildi. Karşılıklı mesajlaşmanın ardından Ece Ronay Bilir, 'Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret' iddiasıyla şikayetçi oldu.

"MESAJLARI ASİSTANIM ATTI"

İddianamede, Mehmet Ali Erbil'in şüpheli sıfatıyla alınan ifadesinde, mesajları kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.'nin attığını iddia ettiği belirtildi. Nuray K. ise ifadesinde, Bilir'in Erbil'e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak, kendisinin mesaj yazmaya başladığını söyledi.

İddianamede Erbil'in mesajlarının Bilir'in kişilik haklarını zedeleyecek, bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil'in diğer mesajının ise tehdit suçunu oluşturduğu ifade edildi.

8 YIL 10 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede şüpheli Mehmet Ali Erbil'n 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Mehmet Ali Erbil, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber