Geri Dön

Orta Direk Şaban filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Orta Direk Şaban filmi kaç yılında çekildi?

Orta Direk Şaban filmi bu akşam TV ekranında yeniden izleyici ile buluşacak. 1984 yılında vizyona giren yönetmen koltuğunda Kartal Tibet'in oturduğu yapımcılığını Mehmduh Ün'ün üstlendiği Orta Direk Şaban filminin konusu ve oyuncu kadrosunun yanı sıra dizide yer alan karakterlere hangi oyuncuların hayat verdiği de merak ediliyor. Peki Orta Direk Şaban filmi konusu ve oyuncu kadrosunda hangi isimler yer alıyor?

Orta Direk Şaban filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Orta Direk Şaban filmi kaç yılında çekildi?

Orta Direk Şaban filmi bu akşam TV ekranında yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Bir fabrikada çalışan ve kıt kanaat geçinen Şaban, aynı fabrikada çalışan Bahar'a deliler gibi aşıktır. Bahar'ın gözü ise birçok spor branşında başarılı olan Erkan'dadır. İşte Orta Direk Şaban filmi konusu ve oyuncu kadrosu...

Ortadirek Şaban, başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı Türkiye yapımı komedi filmi. Filmde “Adnan Bıçakçı” karakteri ile Türk kökenli Suudi iş adamı ve milyarder Adnan Kaşıkçı'ya gönderme yapılmıştır.

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ KONUSU

Bir fabrikada memur olarak çalışan Şaban kendi halinde bir hayat süren ve kıt kanaat bir yaşam sürmektedir. Kendisiyle aynı mahallede oturan ve aynı fabrikada sekreterlik yapan ve ünlü petrol zengini Adnan Bıçakçı'nın katkılarıyla ünivesitede okuyan Bahar'ı deliler gibi sevmektedir. Ancak karşısında çok güçlü bir rakibi vardır: Türk basketbol şampiyonu, başarılı sporcu Erkan'da Bahar'a ilgi duymaktadır. Bahar'ın gözü de ünlü sporcu Erkan'dadır. Adnan Bıçakçı'nın Bahar'ın öz torunu olduğunu açıkladıktan sonra Bahar gangsterler tarafından kaçırılır. Ancak onu kurtarmak için tek uğraşan kişi sevgilisi Erkan değil Orta Direk Şaban'dır.

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ OYUNCULARI

Kemal Sunal - Şaban
Bahar Öztan - Bahar Gökçe
Yalçın Tülpar - Erkan
Ergun Köknar - Adnan Bıçakçı
Yavuzer Çetinkaya - Çete Reisi Çakal
Reha Yurdakul - Şükrü Bey
Renan Fosforoğlu - Gıyasettin Amca
Memduh Ün - Tahsin Bey
Oktar Durukan - Kara Bela Kadir
Coşkun Göğen - Sinyor Lopez
Sırrı Elitaş - Adnan Bıçakçı'nın Adamı
Mehmet Uğur - Adnan Bıçakçı'nın Adamı
Tahsin Koray - Adnan Bıçakçı'nın Adamı
Celal Yonat - Celal
Fatih Özses - Çete Elamanı
Dinçer Çekmez - Antrenör
Hüseyin Kutman - Basketbol Antrenörü
Baykal Kent - Basketbol Antrenörü
Hayri Caner - Kahveci
Ekrem Dümer - Doktor Sami
Hikmet Karagöz - İşportacı

İbrahim Tatlıses 12 yıl sonra sahnedePoll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde İbrahim Tatlıses heyecanı yaşanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber