Geri Dön

Seren Serengil hakim karşısına çıktı! 'Petek'ten sonra kafayı bana taktı'

Sosyal medya hesabından Uçankuş TV Yönetim Kurulu Başkanı Can Tanrıyar hakkında, "Kemerle insan döven zorba ve şiddet yanlısı tımarhanelik" şeklinde paylaşım yapan Seren Serengil, hakim karşısına çıktı. Söylediklerinde hakaret kastı olmadığını belirten Serengil, “Eski eşine yaptığı mobbingi bana yapıyor” dedi.

Seren Serengil hakim karşısına çıktı! 'Petek'ten sonra kafayı bana taktı'

Damla GÜLER / Milliyet.com.tr
Seren Serengil hakkında sosyal medya hesabı üzerinden Uçankuş TV Yönetim Kurulu Başkanı Can Tanrıyar için söyledikleri sebebiyle, 'hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Ünlü sunucu, hakkında açılan dava kapsamında bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Seren Serengil, avukatı ile birlikte katıldı. Can Tanrıyar ise duruşmaya katılmadı.

Seren Serengil hakim karşısına çıktı Petekten sonra kafayı bana taktı

"ESKİ EŞİNE YAPTIĞI MOBBİNGİ BANA YAPIYOR"
Mahkemede yaptığı savunmada 20 yıllık televizyoncu olduğunu dile getiren Serengil, “Söz konusu iddialar Can Tanrıyar’ın eski eşi Petek Dinçöz tarafından defalarca söylenmiş, haberi yapılmış şeylerdir. Ayrıca dosyayı incelediğimde asılsız iddialar vardır, kabul etmiyorum. Ben sanatçıyım, basından bir arkadaş görüşmek istediğinde görüşebilirim. Görüştüğümüzde yaklaşımı farklı oldu. Eski eşine yaptığı mobbingi bana yapıyor. Ben sadece eski eşine yaptığı eylemleri diğer insanlara duyurmak istedim. Hakaret kastım yoktur” ifadelerini kullandı.

Savunmanın ardından mahkeme, mütalaanın hazırlanması için dosyayı duruşma savcısına göndererek davayı erteledi.

"PETEK'İ KEMERLE DÖVDÜ"
Duruşma çıkışında gazetecilere açıklama yapan Seren Serengil, “Can Tanrıyar’ın, Petek Dinçöz’ü kemerle dövdüğünü, şantaj yaptığının belgelerini sundum. Söylediğim her şey doğrudur, hakaret içermiyor. Can Tanrıyar, Petek'ten sonra bana taktı. Zor kurtulduk. Bu belgeleri mahkemeye sunduk” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber