Geri Dön
CumartesiÜnlü yüzler klasik eserlerde

Ünlü yüzler klasik eserlerde

Instagram hesabı @failunfailunmefailun’da sanat eserlerini ünlü isimlerle birleştiren kolajlar var

Ünlü yüzler klasik eserlerde

Klasik sanat eserleriyle ünlü isimleri bir araya getirerek yarattığı kolajlarını paylaştığı hesabı dikkat çekiyor; takipçileri gittikçe artıyor.

@failunfailunmefailun hesabından bahsediyorum. İbrahim Tatlıses, Beren Saat, Elçin Sangu gibi pek çok isim yer buldu kendine bu hesapta. Bergüzar Korel, Mona Lisa oluverdi; Kerimcan Durmaz “Ablan Rönesans Bebeğim”de başrolü aldı.

Instagram hesabının sahibi uzun yıllar reklam sektöründe ve televizyon-sinema alanında kreatif direktörlük deneyimi olan Ertan Atay. Rönesans dönemi başta olmak üzere resme olan ilgisini günümüzün modern figürleriyle birleştirmeyi sevdiğini söylüyor. Çalışmalardaki çıkış noktasını “İlk bakışta dikkat çeken ve ikinci kez bakma isteği uyandıran her şey özeldir” düşüncesi olarak açıklıyor. “Algıda farklılık yaratmayı seviyorum” diye ekliyor.

“Bizim için de hazırlar mısın diyorlar”

Çalışmaların en zor kısmı fikri bulmak ona göre. Çalışmaların oluşum sürecini ise şöyle özetliyor: “Kolajladığınız kişi ve resimlerin bir komposizyon ile birbirlerine bağlı olması gerekiyor. Yani doğru bir fikir ve ona uygun görsel parçaları bulmalısınız. Öncelikle çalışmaya kolajını yapacağım ünlünün öne en çok çıkan özelliğini belirleyerek başlıyorum. Örneğin Cemil İpekçi gibi ünlü bir modacıyı elinde makas olan bir tablo ile kolajlarken, Kerimcan Durmaz için vücut diline uygun bir tablo seçiyorum. Burada önemli olan insanların ilk baktıkları anda kolaj ve içindeki fikri yakalayabilmeleri.”

Güzel yorumlarla karşılaştığını, hatta “Bizim için de çalışma hazırlar mısın?” diye talepte bulunan ünlülerin olduğunu anlatan Atay, Kerimcan Durmaz için yaptığı “Ablan Rönesans Bebeğim” ve İbrahim Tatlıses’in “I kissed a girl and I liked” çalışmasının çok sevildiğini söylüyor. Çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Atay’dan çok yakında “Bir nevi hareketli tablolar” dediği, bu eserlerin hareketli videolar şeklinde hazırlanan halleri gelecek...

Kar esaretiyle ilgili İBB'ye tepki: Tam anlamıyla basiretsizlik!
Sosyal medyada tehlikeli tarif! Evde 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisi! Beklenen oldu
Emine Erdoğan’ın öncülüğünde sıfır atıkla 250 yeni kütüphane
Bir isim daha adaya veda etti! Acun Ilıcalı'dan sürpriz açıklama
Ünlü YouTuber'ın yürek burkan sonu! Evlilik yıl dönümüne günler kala...
Burak Elmas için olay iddia! 'Hiç şaşırmam, bu olasılık fazlasıyla var'
İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Yabancılar için yeni düzenleme! Döviz bozdurma zorunlu...
Galatasaray'dan Bafetimbi Gomis'e transfer teklifi! Detaylar belli oldu
Rüya ev! Görenin ağzı açık kaldı...
İkinci evlilikte çocuk krizi! Hemen dövmesini gösterdi
Kardashian vücudu psikolojiyi bozuyor
Kuyumcularda altın günleri başladı!