Geri Dön

13 kadını çekiçle katletti... Seri katil koronadan öldü!

1970 ile 1980 yılları arasında 13 kadını çekiç, bıçak ya da tornavida kullanarak vahşice katleden seri katil Peter Sutcliffe koronavirüs nedeniyle öldü.

13 kadını çekiçle katletti... Seri katil koronadan öldü!

70'li yıllarda İngiltere'de korku imparatorluğu kuran seri katil Peter Sutcliff, 13 kadını korkunç şekilde öldürmüştü.

1975-1980 arası 13 kadını çekiç, bıçak ya da tornavidayla hunharca öldüren Sutcliffe, hapishanede yakalandığı koronavirüs nedeniyle öldü.

13 kadını katleden ve bunların dışında 9 kadına daha saldırdığı bilinen Peter Sutcliff, iki hafta önce de kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı.

1981 yılında tutuklanana kadar İngiltere'nin kabusu olan cani, kaldığı maksimum güvenlikli Frankland hapishanesi yakınındaki Kuzey Durham Üniversite Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi görmeyi reddetmişti.

Şeker hastalığı bulunan ve 2014 yılında fıtık ameliyatı geçiren seri katilin sağlığı yıllar içerisinde kötüye gitmişti.

"Çok fazla zamanı kalmadığını" düşünen ve yıllardır kendi cenazesini planlayan psikopat katil, 1981 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Peter Sutcliffe'in polise verdiği ifadede "Ben sadece sokakları temizliyordum" dediği ileri sürülmüştü.

 

İstanbul'da DEAŞ operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 9 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 16 şüpheliye yönelik operasyon kapsamında girilen adreslerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet