Geri Dön
DünyaABD bu görüntülerle bir kez daha ayakta

ABD bu görüntülerle bir kez daha ayakta

ABD, yine sivillere yönelik bir polis şiddeti vakasıyla sarsılırken, bu kez kurban 13 yaşında Adam Toledo isimli bir çocuk oldu.

ABD bu görüntülerle bir kez daha ayakta

29 Mart’ta gerçekleşen olaya ilişkin polis kamerası görüntülerinin, Chicago Polisi tarafından yayınlanması, tepkileri çığ gibi büyüttü. Olaya ait görüntülerde, Toledo’nun, karanlık bir sokakta polisten kaçtığı, ellerini kaldırarak polise döndüğü sırada polisin bir el ateş açtığı görülüyor. Tüm bunların, polisin arabasından çıkıp Toledo’yu takibe başlamasından sonraki 19 saniye içinde meydana gelmesi dikkat çekiyor.Toledo, Chicago’nun bağlı olduğu Illinois eyaletinde son yıllarda polis tarafından öldürülen en genç kişi oldu. Chicago Valisi Lori Lightfoot ise düzenlediği basın toplantısında soruşturmanın sürdüğünü belirterek halka sakin olmaları çağrısı yaptı. Buna karşılık bazı kentlerde protesto gösterileri düzenlendi.

Hastaneden kaçan psikiyatri hastası ekipleri harekete geçirdiİzmit'te tedavi gördüğü hastaneden yarı çıplak halde kaçan ve elinde sopayla dolaşan psikiyatri hastası Adnan C.'nin (23) yakalanması için polis harekete geçti. Yaklaşık 2 saatlik aramanın sonucunda bulunan Adnan C., tekrar hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet