Geri Dön
DünyaABD ve Hindistan'dan gövde gösterisi

ABD ve Hindistan'dan gövde gösterisi

Hint Okyanusu'ndaki ortak tatbikata, USS Nimitz uçak gemisi de katılıyor. Pentagon'un USS Nimitz'in yanı sıra USS Ronald Reagan'ı da Güney Çin Denizi'ne göndermesi, Çin'in tepkisini çekiyor.

ABD ve Hindistan'dan gövde gösterisi

Amerika Deniz Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, Deniz Kuvvetleri’ne bağlı Nimitz uçak gemisinin, Hindistan Deniz Kuvvetleri’ne ait gemilerle ortak bir tatbikat gerçekleştirdiği belirtildi. Söz konusu tatbikat Hint Okyanusu’nda yapılıyor.

Amerika’nın uöak gemileri USS Nimitz ve USS Ronald Reagan, iki hafta içerisinde ikinci kez Güney Çin Denizi’ne gönderildi. Bu sebeple hem Çin hem de ABD birbirlerini bölgede tansiyonu yükseltmekle suçluyorlar.

Hindistan ve Çin arasında da son günlerde tansiyon yüksek. İki ülke askerleri geçtğimiz ay sınır bölgesinde silahlı çatışmalar yaşadı.

USS Nimitz uçak gemisi komutanı Amiral Jim Kirk, yaptığı açıklamada Hindistan’la düzenlenen ortak tatbikatın, iki ülke deniz kuvvetlerinin ortak çalışma yeteneklerini arttırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Amerika Deniz Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada da birlikte yapılan tatbikatla, Amerika ve Hindistan deniz kuvvetlerinin ortak hareket ve hava kuvvetleri kabiliyetlerinin arttırıldığı ifade edildi.

Tatbikat, Hindistan’ın Andaman ve Nicobar adaları yakınlarında yapılıyor. Malacca Körfezi yakınlarında bulunan bölge aynı zamanda dünyanın en yoğun deniz trafiğinin bulunduğu alanlarından biri olarak biliniyor. Hindistan’ın bu adalarda askeri bir üssü de bulunuyor.

Bu yılın sonlarına doğru Hindistan, Bengal Koy’unda Amerika ve Japonya ile ortak bir başka tatbikat daha gerçekleştirecek. Bu tatbikata Avustralya’nın da davet edilmesi gündemde.

Kaynak: Amerika'nın Sesi

İBB Sözcüsü Ongun: Yurt dışından gelişmeleri takip etmek zor değil
Yoğun kar yağışı hız kazandı! Ulaşıma kapatıldı
Birçok ilde 'idari izin' kararları! Peş peşe açıklandı
İmamoğlu'nun balıkçıdaki fotoğrafına sert tepki: İnsan biraz utanır
İstanbul'da İETT çalışmadı, ekranlar iptal yazısıyla doldu
Zehir zemberek sözler: Birçok annenin oğlu eve dönemeyecek
Ömür boyu hapis! El Chapo'nun cezası onandı
Survivor All Star'da ada karıştı! 'Korkuyorum'
Ilıcalı'dan sürpriz transfer! G.Saraylı yıldız ile görüşmeler başladı
Konut alım satımından yeni dönem! Tamamen değişecek
Galatasaray transferi bitirdi! Duyurdular, Türkiye'ye geliyor
İntikamın böylesi! Aldatılan kadın sosyal medyayı salladı
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
Geri sayım başladı! Asgari ücretten kaldırıldı
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler