Uss Nimitz

Uss Nimitz

Son dakika USS Nimitz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan USS Nimitz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan USS Nimitz haber sayfamızda...

Uss Nimitz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 47 uss nimitz haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kopyasını yaptılar! Dünya şaşkın...
Son dakika... Kopyasını yaptılar! Dünya şaşkın...İki ülke son yıllarda birçok kez savaşın eşiğine geldi, bugün tanıtılan 3 bin kilometre menzilli SİHA'nın benzerliği hemen dikkat çekti. Söz konusu silah, geçen yıl tüm Ortadoğu'nun kaderini değiştiren bir suikaste imza atmıştı.
24.02.2021Dünya
Çin, ABD uçak gemilerinin Güney Çin Denizi'nde tatbikat yapmasına tepki gösterdi
Çin, ABD uçak gemilerinin Güney Çin Denizi'nde tatbikat yapmasına tepki gösterdiÇin, ABD donanmasının iki uçak gemisinin Güney Çin Denizi'nde ortak tatbikat yapmasına tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Venbin, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, "ABD Güney Çin Denizi'nde güç göstermek için sürekli gemilerini ve hava araçlarını yolluyor. Bu bölgedeki barış ve istikrara yardımcı bir tutum değil." ifadesini kullandı.
9.02.2021Dünya
ABD Tahran'ın nükleer anlaşmaya dönüş önerisine ihtiyatlı
ABD Tahran'ın nükleer anlaşmaya dönüş önerisine ihtiyatlıABD hükümeti İran yönetiminin 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın yeniden yürürlüğe konması teklifine ihtiyatlı yaklaştı. Beyaz Saray öncelikle müttefikler ve ABD Kongresi ile istişarelerde bulunulacağını açıkladı.
3.02.2021Dünya
ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çekti
ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çektiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, İran ile yaşanan gerilimlerden dolayı yaklaşık 9 aydır Ortadoğu'da bulunan ABD Donanmasına bağlı USS Nimitz Uçak gemisinin Hint-Pasifik Kuvvetlerinin (INDO-PACOM) operasyon bölgesine sevk edildiğini açıkladı.
2.02.2021Dünya
Son dakika... Füzeler ateşlendi! Dünya kilitlendi...
Son dakika... Füzeler ateşlendi! Dünya kilitlendi...ABD uçak gemisi ve ünlü bombardıman uçağı konuşlandı, muhtemel bir misilleme beklenirken bu kez yüzlerce drone sahne aldı. Arka arkaya fırlatılan füzelerin fotoğraflarını uluslararası haber ajansları servis ediyor.
6.01.2021Dünya
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
İran'dan ABD'ye uçak gemisi tepkisi: Tüm senaryolar için hazırız
İran'dan ABD'ye uçak gemisi tepkisi: Tüm senaryolar için hazırızİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Kasım Süleymani suikastının birinci yılında ABD güçlerini hedef alacak olası İran saldırısı nedeniyle ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Orta Doğu'daki USS Nimitz uçak gemisini çekmemesine ilişkin "tüm senaryolara hazır olduklarını" söyledi.
4.01.2021Dünya
ABD "USS Nimitz" uçak gemisinin Orta Doğu'da kalmasına karar verdi
ABD "USS Nimitz" uçak gemisinin Orta Doğu'da kalmasına karar verdiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgeden çekeceğini açıkladığı "USS Nimitz" uçak gemisinin, Orta Doğu'da kalmasına karar verdi.
4.01.2021Dünya
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyor
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyorABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgede bulunan "USS Nimitz" uçak gemisine ülkeye dönme talimatı verdiği bildirildi.
31.12.2020Dünya
Rusya'dan ilk yorum: Büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir
Rusya'dan ilk yorum: Büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilirİran'da nükleer programın başındaki Fahrizade'nin suikastle öldürülmesi dünya çapında yankı buldu. Rus senatör, Facebook hesabından büyük ses getiren bir paylaşım yaptı.
29.11.2020Dünya
Çin menşeili bir veri tabanı Amerikan nükleer bilimcileri ve askeri yetkilileri izliyor
Çin menşeili bir veri tabanı Amerikan nükleer bilimcileri ve askeri yetkilileri izliyorAvustralyalı bir finans gazetesi, Çin hükümetinin 2 milyondan fazla bilim adamının bilgilerini sakladığı bir veri tabanını ortaya çıkardı. Denizaşırı Önemli Bireyler Veri Tabanı (OKIDB), binlerce nükleer ve diğer önemli alanlarda önde gelen bilim adamının kişisel bilgilerini hatta yakınlarının yaşadıkları adresleri bile içeriyor. Australian Financial Review, bilgilerin çoğunlukla açık kaynaklardan toplandığını açıkladı.
2.11.2020Teknoloji
Son dakika... Dünya çalkalanıyor! ABD uçak gemisine nişan alıp...
Son dakika... Dünya çalkalanıyor! ABD uçak gemisine nişan alıp...ABD uçak gemisi ve beraberindeki filonun insansız hava aracıyla çekilen görüntüleri resmen yayınlandı, daha önce birçok kez savaşın eşiğine gelen taraflar yine karşı karşıya.
23.09.2020Dünya
Son dakika... Maket uçak gemisi füzeyle vuruldu! Dünya şaşkınlıkla izliyor
Son dakika... Maket uçak gemisi füzeyle vuruldu! Dünya şaşkınlıkla izliyorResmi televizyon helikopterden fırlatılan füzenin görüntülerini ekrana getirdi, dünya bir anda kritik boğaza kilitlendi.
29.07.2020Dünya
Son dakika... Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Akılalmaz...
Son dakika... Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Akılalmaz...Bir botun çektiği uçak gemisi uydudan göründü, 200 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde. Limana çekilen geminin üzerinde uçaklar bile var.
28.07.2020Dünya
ABD ve Hindistan'dan gövde gösterisi
ABD ve Hindistan'dan gövde gösterisiHint Okyanusu'ndaki ortak tatbikata, USS Nimitz uçak gemisi de katılıyor. Pentagon'un USS Nimitz'in yanı sıra USS Ronald Reagan'ı da Güney Çin Denizi'ne göndermesi, Çin'in tepkisini çekiyor.
21.07.2020Dünya
ABD uçak gemilerini üç yıl sonra gönderiyor
ABD uçak gemilerini üç yıl sonra gönderiyorUSS Theodore Roosevelt, USS Ronald Reagan ve USS Nimitz Hint Pasifiği'nde devriye gezecek, askeri adıma Çin'in tepki göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.
12.06.2020Dünya
ABD donanmasındaki 400 denizcinin yüzde 60’ında antikor tespit edildi
ABD donanmasındaki 400 denizcinin yüzde 60’ında antikor tespit edildiABD donanmasından USS Theodore Roosevelt uçak gemisinde corona virüsün (Covid-19) yayılmasına ilişkin yapılan araştırmada, test edilen yaklaşık 400 denizcinin yüzde 60’ında virüs için antikor geliştirdiği bildirildi.
9.06.2020Dünya
Corona virüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktı
Corona virüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktıABD donanmasına bağlı "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisinden sonra, "USS Nimitz" ve "USS Ronald Reagan" uçak gemilerinde de yeni tip corona virüs (covid-19) vakaları tespit edildi.
9.04.2020Dünya
ABD elçilik işgalinin 40. yılı
ABD elçilik işgalinin 40. yılıİran'daki ABD Büyükelçiliği'nin 4 Kasım 1979'da işgal edilmesi, diplomasi tarihinin en uzun süreli rehine krizlerinden birinin de başlangıcı oldu. Silahlı gruplar, 52 kişiyi 444 gün boyunca rehin tuttu. İran ile ABD'yi savaşın eşiğine getiren işgalin ardından geçen 40 yılda Tahran-Washington ilişkileri hep gerilimle anıldı.
4.11.2019Dünya
ABD uçak gemileri Kore Yarımadası'nda...
ABD uçak gemileri Kore Yarımadası'nda...ABD’ye ait 3 uçak gemisinin Kore Yarımadası’nın sularına girdiği an, ABD Deniz Kuvvetleri’nin sosyal medyadaki resmi kanalında yayınlandı.ABD’nin 3 uçak gemisinin, ortak tatbikata katılmak üzere Güney Kore’nin operasyon bölgesine giriş yaptığı belirtildi. Yerel basında Seul’un USS Ronald Reagan, USS Nimitz ve USS Theodore Roosevelt uçak gemileriyle ilk kez manevra yaptığı belirtildi. Uçak gemilerine, aralarında Sejong the Great ve the Seoae Yu Seong-ryong destroyerlerinin de bulunduğu 10 farklı gemi eşlik ediyor.Sejong the Great destroyerinin kaptanı, ‘ABD ile sıkı ittifakın sayesinde karşı tarafın provokasyonlarına karşı konulabileceğini' bildirdi.ABD’nin 3 uçak gemisinin katılımıyla yaptığı son tatbikat 10 yıl önce Pasifik’teki Guam Adası’nın yakınlarında gerçekleşmişti.
11.09.2019Haberler
Sosyal medyadan paylaştılar! ABD uçak gemileri Kore Yarımadası'nda...
Sosyal medyadan paylaştılar! ABD uçak gemileri Kore Yarımadası'nda...ABD’ye ait 3 uçak gemisinin Kore Yarımadası’nın sularına girdiği an, ABD Deniz Kuvvetleri’nin sosyal medyadaki resmi kanalında yayınlandı.
14.11.2017Dünya
Son dakika: ABD donanması savaş düzenine geçti!
Son dakika: ABD donanması savaş düzenine geçti!Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim yine tavan yaptı. ABD'nin Güney Kore ile Pasifik'te düzenlediği ortak tatbikatta ABD uçak gemileri ile Güney Kore gemilerinin savaş düzeninde ilerlediğini gösteren kareler basına yansıdı. Bu gelişmenin hemen ardından Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilcisi Ja Song Nam, ABD'nin Kore Yarımadası'nda Güney Kore ile düzenlediği ortak tatbikatların nükleer savaş tehdidini artırdığı uyarısı yaptı.
14.11.2017Dünya
Son dakika: ABD donanması savaş düzenine geçti!
Son dakika: ABD donanması savaş düzenine geçti!Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim yine tavan yaptı. ABD'nin Güney Kore ile Pasifik'te düzenlediği ortak tatbikatta ABD uçak gemileri ile Güney Kore gemilerinin savaş düzeninde ilerlediğini gösteren kareler basına yansıdı. Bu gelişmenin hemen ardından Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilcisi Ja Song Nam, ABD'nin Kore Yarımadası'nda Güney Kore ile düzenlediği ortak tatbikatların nükleer savaş tehdidini artırdığı uyarısı yaptı.
14.11.2017Dünya
Dev tatbikatın üçüncü gününde alarm!
Dev tatbikatın üçüncü gününde alarm!ABD ve Güney Kore Pasifik'te dev tatbikata devam ederken, Seul alarm seviyesini yükseltti. Kuzey Kore'nin yeni bir füze hamlesinde bulunmasından endişe ediliyor.
13.11.2017Dünya
Son dakika... Kim'i çıldırtan detaylar belli oldu! ABD üç uçak ve 11 savaş gemisiyle...
Son dakika... Kim'i çıldırtan detaylar belli oldu! ABD üç uçak ve 11 savaş gemisiyle...Kore Yarımadası çevresinde yarın başlayacak dev tatbikat, doğrudan Kuzey Kore'yi hedef alıyor. Küplere binen Kim Jong-un'un bir füze testine girişme ihtimali var. Pyongyang'dan yapılan son açıklamada, Trump'ın ahmakça görüşleriyle Kuzey Kore'yi ciddi şekilde tahrik ettiği savunuldu.
10.11.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDUSS Nimitzİranuçak gemisitatbikat

Uss Nimitz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.