Geri Dön
DünyaGüvenlik nedeniyle gizli tutuldu! ABD'den Ukrayna'ya kritik ziyaret

Güvenlik nedeniyle gizli tutuldu! ABD'den Ukrayna'ya kritik ziyaret

ABD Başkanı Joe Biden’ın eşi First Lady Jill Biden, Ukrayna'yı ziyaret etti. Öte yandan Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ukrayna'nın Irpin kentini ziyaret etti.

Güvenlik nedeniyle gizli tutuldu! ABD'den Ukrayna'ya kritik ziyaret

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken, ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden Ukrayna'ya ziyaret gerçekleştirdi. Slovakya ve Romanya'da mülteci kamplarını ziyaret eden Jill Biden, Slovakya'nın ardından Ukrayna'nın Ujgorod kentine geldi.

First Lady, Ujgorod Bölge Valisi Viktor Mikita ile görüşmesinin ardından Ukraynalı First Lady Olena Zelenska ile bir araya geldi. İkili görüşmenin ardından ise bölgede bir okulu ziyaret etti.

Ziyaret güvenlik nedeniyle duyurulmadan basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilirken, bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Güvenlik nedeniyle gizli tutuldu ABDden Ukraynaya kritik ziyaret

 

KANADA BAŞBAKANI TRUDEAU'DAN UKRAYNA ZİYARETİ

Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları devam ederken, Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ukrayna'ya ziyaret gerçekleştirdi. Irpin Belediye Başkanı Aleksandır Makruşin sosyal medya hesabından Trudeau'nun Ukrayna ziyaretine ilişkin, "Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile görüştük. Rus askerlerinin şehrimize yaptığı tüm dehşeti kendi gözleriyle görmek için Irpin'e geldi. Gördükleri karşısında şoke oldu. Yakılan ve tamamen yıkılanların askeri tesisler değil, yakın zamana kadar hayattan zevk alan ve gelecek için kendi planları olan Irpin sakinlerinin evleri olduğunu gördü" dedi.

Makruşin Kanada'nın Ukrayna'ya verdiği destek için teşekkür ederek, "Sayın Justin Trudeau'nun Irpin'deki altyapı tesislerini yeniden inşa etmedeki desteğini umuyorum. Irpin yakın gelecekte ilgili resmi mektupları gönderecek" şeklinde konuştu.

Güvenlik nedeniyle gizli tutuldu ABDden Ukraynaya kritik ziyaret