Geri Dön
Dünya‘Hap şapka’yı yapan modacının hayatı dizi

‘Hap şapka’yı yapan modacının hayatı dizi

Halston” olarak tanınan ABD’li modacı Roy Halston Frowick’i konu alan “Halston” dizisi, Netflix’te yayımlanıyor.

‘Hap şapka’yı yapan modacının hayatı dizi

1990’da ölen Halston’ı dizide İskoç oyuncu Ewan McGregor canlandırıyor. Liza Minnelli ve Elizabeth Taylor gibi ünlülerle arkadaş olan, dönemin First Leydisi Jackie Kennedy ile arasında özel telefon hattı bulunan Halston, 60’lı yılların en ünlü ABD’li tasarımcısıydı. Halson, Jackie Kennedy’nin ünlü hap şeklindeki şapkalarını tasarlamıştı. Jackie Kennedy bu şapkayı eşi John F. Kennedy’nin 1961’deki başkanlık yemin töreninde giyince, Halston Amerikan modasının gözdesi olmuştu.

Bağımlılık yaktı

Ünlü modacı Calvin Klein’ın “Gelmiş geçmiş en büyük Amerikan tasarımcısı” diye tanımladığı Halston’ın kariyeri, abartılı harcamaları ve kokain bağımlılığı nedeniyle düşüşe geçmişti. Orkidelere yılda 110 bin sterlin harcayan, partilerinde davetlilerine kokain dağıtan Halston, markasını 1973’te 8.2 milyon sterline Norton Simon Inc’e satmıştı. Ardından bu şirkette baş tasarımcı olarak hosteslere, polislere, izcilere, sporculara giysiler tasarlamıştı. Ama kokainden kaynaklanan öfke nöbetleri ve tasarım teslimatlarını geciktirmesi nedeniyle şirket onu kendi markasından uzaklaştırmıştı. Halston 1990’da 57 yaşındayken AIDS’ten öldüğünde sadece iki sadık müşterisi kalmıştı. Bugün izleyiciyle buluşan diziye modacının yeğeni Lesley Frowick ise “Diziciler hikâyenin sadece sansasyonel kısmına odaklanıyor” diyerek tepki gösterdi.

Tramvay durağına yuva yapan arılar, yolculara zor anlar yaşattıEyüpsultan Demirkapı Tramvay Durağı tavanına yuva yapan arıları gören yolcular korku ve panikle kaçıştı. Güvenlik görevlileri şerit çekerek önlem alırken, çevredeki bir esnaf kondukları yerden arıları alıp, bir koliye koydu. Yolcuların kaçıştığı anlar DHA kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet