Geri Dön

Instagram cezası tartışma yarattı

Belçika’da Psikologlar Komitesi Disiplin Kurulu’nun, Instagram’da “seksi fotoğraflar paylaştığı ve kadın dostu porno film yönettiği gerekçesiyle” psikolog Kaat Bollen’e verdiği uyarı cezası, “cinsiyet eşitliği” tartışması başlattı.

Instagram cezası  tartışma yarattı

Kaat Bollen, bu karar üzerine artık psikolog unvanını kullanmayacağını açıkladı. Belçikalı kadın psikoloğa hem Flaman Fırsat Eşitliği Bakanlığı hem de ülkedeki kadınlar destek verdi. Ülkenin tanınmış ilişki terapistlerinden biri olan 35 yaşındaki Bollen, Instagram’da seksi fotoğraflarını paylaşınca mesleğin onurunu zedelediği gerekçesiyle psikologlar komitesine şikâyet edilmişti. Komitenin kınama kararını eleştiren Bollen, “Kendim olamayacaksam psikolog olmamayı tercih ederim. Benim yerimde bir erkek psikolog olsaydı onu kınamazlardı. Kınama cezası, ifade özgürlüğümü kısıtlamak anlamına geliyor. Gerekirse mahkemeye giderim” dedi.

Tehlike giderek artıyor! Kızarmış gıda tüketimine dikkatKızarmış gıda tüketiminin giderek arttığını ve bu yolla oluşan kalp hastalıklarının da yaygınlaştığını belirten Kardiyolog Dr. Rıza Kaya, 'Trans yağlar ve doymuş yağ asitleri, kötü kolestrol dediğimiz, kolestrol düzeyini yükseltiyor. Kızartılmış gıdaların tüketimi, kalp damar hastalıkları, inme, diyabet, hipertansiyon gibi hastalıkların da oranını artırıyor' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet