Geri Dön
DünyaKim dünyanın gözü önünde söz verdi!

Kim dünyanın gözü önünde söz verdi!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kore Savaşı'nda hayatını  kaybedenler için düzenlenen anma töreninde Pekin ile sıkı ilişkileri sürdürme  sözü verdi.

Kim dünyanın gözü önünde söz verdi!

KCNA'nın haberine göre, Kim, Pyongyang'daki törende Kore Savaşı'nda  hayatını kaybeden Çin askerlerine saygılarını sundu.

Kuzey Kore liderinin, Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Çin  askerlerini onurlandırmak için dikilen Dostluk Kulesi'ne yaptığı ziyaret, 2011'de  başa gelmesinden bu yana üçüncüsü oldu.

Kim, "Kuzey Kore'nin en zorlu sınavlardan geçtiği sırada hayatları  pahasına Kore halkının kutsal ve tarihi mücadelesine yardım eden Çin halkının  başarıları ölümsüz kalacaktır." diye konuştu.

Kim Jong-un, iki ülkenin dostluk bağlarının, ortak amaç uğruna  nesilden nesle sıkı biçimde aktarılacağına da vurgu yaptı.

Çin, ateşkesle sonuçlanan Kore Savaşı'nda, Güney Kore ve ABD  öncülüğündeki BM güçlerine karşı Kuzey Kore'nin yanında savaşmıştı.

 
Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler