Geri Dön

Kuzey Kore yeni kalkınma planını onayladı

Kim Jong-un'un İşçi Partisi kongresinde başarısızlığı itiraf etmesinin ardından, bu kez yeni bir kalkınma planı parlamentodan geçti.

Kuzey Kore yeni kalkınma planını onayladı

Kuzey Kore Parlamentosu, iktidardaki Kore İşçi Partisinin 8. Kongresi'nde aldığı kararları kabul etti.

Yonhap'ın Kore Merkezi Haber Ajansına (KCNA) dayandırdığı haberine göre, Parlamentoda, 11 Ocak'ta sona eren Kore İşçi Partisinin 8. Kongresi'nde açıklanan gelecek 5 yılı kapsayan kalkınma planları ele alındı.

Kuzey Kore Başbakanı Kim Tok-hun, önceki 5 yıllık kalkınma planına ilişkin Parlamentoya rapor sunarak, bunun uygulanmasıyla ilgili ciddi hataların yapıldığını söyledi.

Başbakan Kim, ülkenin ekonomik olarak kalkınması için bu yeni planın koşulsuz olarak uygulanması gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Parlamentoda, ülke ekonomisinin iyileştirilmesi amacıyla hazırlanan 5 yıllık kalkınma planı, 2021 yılı bütçesi ve kabine değişikliği onaylandı.

Kim, Kongre'nin açılışında ülkenin neredeyse tüm sektörlerinin ekonomik kalkınma planlarının gerisinde kaldığını belirterek, 2016 yılında belirlenen 5 yıllık kalkınma planının başarısızlıkla sonuçlandığını itiraf etmişti.

Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenler, ilk taksitlerini en geç 1 Mart Pazartesi günü ödeyecek. Son gün yoğunluğun önlenmesi amacıyla vergi daireleri bugün ve yarın açık kalacak. Antalya'da da sabahın erken saatlerinde Antalya Defterdarlığı'na gelen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet