Geri Dön
DünyaNorveç’te sol blokun zaferi

Norveç’te sol blokun zaferi

Norveç’te yapılan genel seçimlerde, 8 yıldır iktidarda bulunan Başbakan Erna Solberg’in başını çektiği merkez sağ koalisyonu büyük bir yenilgi aldı.

Norveç’te sol  blokun zaferi

İrfan KURTULMUŞ-KOPENHAG / İşçi Partisi lideri Jonas Gahr Stoere önderliğindeki sol blok ise, zafer kazanarak ipi önde göğüsledi. Ana muhalefetteki İşçi Partisi, oyların yüzde 26.4’ünü alırken, sol kırmızı blok partileri 169 sandalyenin 100’ünü aldı ve Norveç Parlamentosu’nun açıkça en büyük grubu oldu. İşçi Partisi lideri Störe, ülkenin yeni başbakanı olarak hükümeti kurmakla görevlendirildi. Störe’nin, hayalini kurduğu çoğunluk hükümetini Merkez Parti ve Sosyalist Sol Parti ile kurmak istediği belirtilirken, bu üç partinin toplam sandalye sayısının gerekli sayı olan 85’i geçtiği bildirildi.

 

Oppo A74'ün öne çıkan müthiş özellikleriOppo’nun A serisi telefonlarına yeni bir model daha eklendi. Oppo A74, diğer A serisi modellerden farklı olarak hem çok daha güçlü donanımsal özelliklere sahip, hem de bu özellikleri oldukça uygun bir fiyatla kullanıcılarına sunuyor. İşte Oppo A74'ün en güçlü özellikleri... (Sponsorlu İçerik)
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner