Geri Dön
Dünya‘Şeytan Marka Giyer’ itirafı

‘Şeytan Marka Giyer’ itirafı

“Şeytan Marka Giyer” filminde ünlü yayıncı Anna Wintour’un “sert disiplini” anlatılmıştı. Filmin 15. yılında yönetmen, moda dünyasından birçok kişinin Wintour’dan korktuğunu açıkladı

‘Şeytan Marka Giyer’ itirafı

DIŞ HABERLER SERVİSİ - ABD’li yazar Lauren Weisberger’in moda dergisi Vogue’un ünlü genel yayın yönetmeni Anna Wintour’un asistanlığını yaptığı süreçteki sert yönetimini anlattığı romanı, 2006’da aynı adla sinemaya uyarlanmıştı. David Frankel’in yönettiği filmde başlıca rolleri Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci, Adrian Grenier ve Tracie Thoms oynamıştı. Yıllar sonra film ekibinin, moda dünyasından çok sayıda kişinin Anna Wintour’dan (71) korkması nedeniyle zorluklar yaşadığı ortaya çıktı.

Filmin 15’inci yılını kutlamak için bir araya gelen ‘Şeytan Marka Giyer’ ekibinden yönetmen David Frankel, moda dünyasından pek çok kişinin Wintour’un ‘gazabından’ korktuğu için filmde çalışmayı reddettiğini açıkladı. Frankel bu nedenle kostüm tasarımcısı Patricia Field’in ödünç giysi alacak tasarımcı ve marka bulmakta zorlandığını, çok uğraştıktan sonra 150 parça tedarik etmeyi başardığını söyledi. Yönetmen, Wintour’un Metropolitan Sanat Müzesi ve Bryant Park gibi moda için önemli mekânlara ‘geniş erişimi’ nedeniyle New York’ta çekim yeri bulmakta zorlandıklarını da itiraf etti.

‘Filmi görünce ofisini yeniledi’

‘Şeytan Marka Giyer’ filminin yönetmeni David Frankel, yapımda Meryl Streep’in canlandırdığı Anna Wintour’un ofisine bakmak için ekibinden Jess Gonchor’ın Vogue’un genel merkezine gizlice girdiğini de itiraf etti. Frankel, “Jess çekimlerdeki ofisi aslına o kadar benzetti ki Anna filmi izleyince iş yerini yeniden dekore etti” dedi. Senarist Aline Brosh McKenna da Wintour’u eleştirmekten korkan moda dünyasından insanların filmi yazarken kendisiyle konuşmak istemediğini belirtti. McKenna, “Ama Anna her şeye rağmen filmdeki eleştirilere kızmadı. Hatta galaya Prada giyerek katıldı. Bu da onun harika bir mizah anlayışı olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

‘Reddedildi ama pes etmedi’

Yönetmen Frankel, ‘Şeytan Marka Giyer’ filmindeki acımasız moda editörü Miranda Priestly’nin asistanı Andrea Sachs’ı canlandıran Anne Hathaway’i önce reddettiklerini ancak oyuncunun ‘pes etmediğini’ söyledi. Frankel, film stüdyosu Fox 2000’in oyuncu Rachel McAdams’a bu rol için üç kez teklif götürdüğünü, ancak McAdams’ın ilgilenmediğini belirtti. Fox 2000’in başkanı Elizabeth Gabler ise Andrea Sachs rolü için 9’uncu aday olan ve reddedilmeyi kabul etmeyen Anne Hathaway’in Fox yöneticisi Carla Hacken’e “Beni işe al” yazan bir not bile bıraktığını açıkladı. ‘Şeytan Marka Giyer’ 2006’da Fox 2000 stüdyosunun  yapımcılığıyla çekilmişti.

Rolü yüzünden bunalıma girmiş

ABD’li ünlü oyuncu Meryl Streep (71) ‘Şeytan Marka Giyer’ filminde canlandırdığı Anna Wintour’dan esinlenen ‘acımasız’ moda editörü ‘Miranda Priestly’ karakterini oynarken son derece depresif olduğunu söyledi. Soğuk ve huysuz biri olmak için metot oyunculuğu yaptığını belirten Streep, bu yöntem gereği kamera dışında da rol arkadaşlarıyla arasına mesafe koymak zorunda kaldığını ifade etti. Streep, “Korkunçtu! Diğer oyuncuların sohbet edip güldüğünü duyabiliyordum ve onlardan ayrı karavanımda yalnız başıma sefil bir haldeydim. Çok moralim bozuldu! Bu, metod denen şeyi en son deneyişim oldu” dedi. Rol arkadaşı Anne Hathaway ise Streep’in kameralar yokken bile ‘korkunç’ karakterini koruma kararının kendisini ‘korkuttuğunu’ ancak ona çok saygı duyduğunu söyledi.

 

 

 

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı! Pazar günü değişiyor
Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler