Geri Dön
Dünya‘Trump’ın Ortadoğu planı hazır’ iddiası

‘Trump’ın Ortadoğu planı hazır’ iddiası

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin üzerinde çalıştığı belirtilen ve “yüzyılın anlaşması” diye adlandırılan İsrail-Filistin barış planının tamamlandığı öne sürüldü.

‘Trump’ın Ortadoğu planı hazır’ iddiası

Fox News’a konuşan ABD yönetiminden iki yetkili, Washington’ın 175-200 sayfadan oluştuğu belirtilen Ortadoğu barış planını tamamladığını ve Başkan’ın, içerik konusunda bilgilendirildiğini aktardı. Habere göre Trump, plan hakkında damadı ve danışmanı Jared Kushner’in yanı sıra ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman ve Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt tarafından bilgilendirildi. Planın, İsrail’deki seçimler öncesinde açıklanmasının beklenmediğini belirtti. Kushner’in ayrıca İsrail-Filistin barış planı dahil, bölgesel sorunları görüşmek üzere Varşova’da planlanan Ortadoğu Konferansı’na katılması beklendiği de bildirildi.

20 milyon liralık mücevheri rezervuarın içine saklamışlarNişantaşı'nda bir kuyumcudan yaklaşık 20 milyon TL değerinde mücevheri silah zoruyla çalan iki kişi yakalandı. Sırbistan vatandaşı oldukları öğrenilen şüphelilerin çaldıkları eşyaları kaldıkları otelde duvarın içine monteli olan rezervuarın içine saklandıkları ortaya çıktı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler