Geri Dön

Trump'tan "Kumarhaneler Kralı" Adelson için taziye mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, yaşamını yitiren "Kumarhaneler Kralı" olarak bilinen Yahudi asıllı ABD'li iş insanı Sheldon Adelson için taziye mesajı yayımladı.

Trump'tan "Kumarhaneler Kralı" Adelson için taziye mesajı

 

Trump, yaptığı yazılı açıklamada, "Eşim Melania ve ben, Sheldon Adelson'ın ölümü nedeniyle hüzne kapıldık ve eşi Miriam'a, çocuklarına ve torunlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz." ifadesini kullandı.

Adelson'ın, Amerikan rüyasını yaşadığını belirten Trump, "Sheldon'ın maharetleri, zekası ve yaratıcılığı ona büyük bir miras kazandırdı ancak karakteri ve yardımsever cömertliği onun ismini büyük yaptı." değerlendirmesinde bulundu. 

Yahudi asıllı Adelson'ın İsrail'in büyük bir destekçisi olduğunun altını çizen Trump, Adelson'ın ABD'nin büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğinin tanınması, İsrail ile komşularının barışması konularında çabaladığını anımsattı. 

Trump, "Sheldon ailesine, ülkesine ve onunla bağdaştırdığımız tüm değerlere sadıktı. Dünya büyük bir adamı kaybetti. Onu çok özleyeceğiz." açıklamasında bulundu. 

ABD'de en zengin Yahudi asıllı iş adamları arasında sayılan ve ülkede İsrail’i destekleyen siyasilere yaptığı büyük bağışlarla bilinen Sheldon Adelson'un öldüğü bildirilmişti. 

Kurucusu ve sahibi olduğu ABD'nin en büyük kumarhane şirketi Las Vegas Sands'tan yapılan açıklamada, Adelson’un kansere bağlı komplikasyonlar nedeniyle dün gece California, Malibu’da yaşamını yitirdiği kaydedilmişti.

 

Medyumlarından pes dedirten istismar! 'Büyü yapıp kargoyla gönderiyoruz'Sosyal medyada 'medyum, hoca' sıfatlarıyla sayfalar açıp, büyü yoluyla insanların dertlerini çözdükleri iddiasıyla maddi kazanç elde edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sözde 'büyü' hazırlayarak 'ayrılan sevgilileri geri birleştirme, aşık etme, küsleri barıştırma' gibi konulara çözüm bulduklarını iddia eden duygu istismarcılarının son yaptığı bu kadarına da pes dedirtti. DHA muhabirinin müşteri gibi telefonla arayıp ulaştığı, kendisini medyum olarak tanıtan kişi, bin lira karşılığında koronavirüsten 1 asır boyunca koruyacak büyü yapabileceğini iddia etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet