Geri Dön

Ünlü yıldızdan çok konuşulacak karar! Erkeklerin çektiği cinsellik sahnelerinde...

Bir zamanlar Türk Sineması’nda ‘Türkan Şoray Kanunları’ vardı. ‘Yeşilçam’ın Sultanı’ bu kanunlar gereği cinsellik içeren sahnelerde rol almazdı. İngiliz oyuncu Keira Knightley de erkek bakış açısı nedeniyle artık erkek yönetmenlerin filmlerindeki cinsellik sahnelerinde yer almadığını açıkladı

Ünlü yıldızdan çok konuşulacak karar! Erkeklerin çektiği cinsellik sahnelerinde...

Türk Sineması’nın efsanevi oyuncusu Türkan Şoray’ın bir zamanlar “kanun” diye tanımlanan kuralları vardı. Bu kurallar gereği “Türkan Sultan” filmlerinde cinsellik içeren sahnelerde rol almazdı. Türkan Şoray zamanla bu kurallarını kaldırırken, şimdi de 35 yaşındaki ünlü İngiliz oyuncu Keira Knightley, sinema sektöründe tartışmaya neden olan bir açıklama yaptı. Keira Knightley erkek bakış açısı nedeniyle artık erkek yönetmenlerin filmlerinin cinsellik içeren sahnelerinde yer almadığını açıkladı. Müzisyen James Righton ile evli olan Keira Knightley, eğer bir filmi erkek yönetmen yönetiyorsa, bu çalışmanın seks sahnelerinde görünmeyi reddettiğini söyledi.

‘KADINLARA YASAK DEĞİL’

Fransız moda devi Chanel’in radyo serisinde konuşan aktris, iki kızını doğurduğundan beri vücudunu bir film setinde göstermekten “çok rahatsız” olduğunu anlattı. Bu düşüncesinin bir kısmının gurur, bir kısmının ise erkek bakışından kaynaklandığını belirten Keira Knightley, “Ben çok gururluyum, şimdi iki çocuğu olan bir bedenim var ve bir grup erkeğin önünde çıplak durmamayı tercih ederim” dedi. Annelik yolculuğunda kendisini aynı zamanda bedenini kabul etmeye dair bir yolculuktaymış gibi hissettiğini vurgulayan sanatçı, bunun erkek yönetmenlere karşı bir karar olduğunu söyledi. Knightley kararının sadece erkek yönetmenleri kapsadığını, kadın yönetmenlerin filmlerinin cinsellik sahnelerinde yer alabileceğini belirtti. Aktris daha önce “Kefaret”, “Savaştan Sonra” ve “Colette” gibi filmlerde cesur sahnelerde yer almıştı.

 

Babasının hediye ettiği sıfır otomobil hasarlı çıktıOtomotiv sektörü son günlerde sıfır araç piyasasında yapılan kritik hataları konuşuyor. Son yaşanan olay ise pes dedirtti. Bursa'da yaşayan Onur Aydemir (20), babasının hediye olarak aldığı 460 bin TL değerindeki sıfır model otomobile yaptırdığı ekspertiz incelemesinde hayatının şokunu yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet