Ege Denizli’nin değerini tüm dünya tanıyacak

Denizli’nin değerini tüm dünya tanıyacak

26.11.2023 - 00:00 | Son Güncellenme:

Denizli Giyim Sanayicileri Derneği’nin bir projesi olan Denizli Fashion Week, 6. sezonunda büyük bir değişim geçirdi.

Denizli’nin değerini tüm dünya tanıyacak

İnsan İnovasyon Tasarımcısı Arzu Kaprol, Denizli Design Hub 2023’ün kreatif direktörlüğünü üstlendi ve 9 farklı marka ile gerçekleşen organizasyon hibrit bir yapıda hayata geçirildi. Denizli’nin Pamukkale, Kaleiçi, Hierapolis ve Triopolis Antik Kentleri’nde yapılan dijital çekimlerle başlayan gala gecesi, defilelerle devam etti.

Haberin Devamı

Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki gecenin sunuculuğunu Demet Şener yaptı. Defile koreografisini Akif Örük, styling çalışmalarını ise İpek Saygın gerçekleştirdi. Gala öncesinde Cumhuriyetin 100. yıl onuruna özel bir davet verildi. Çok özel sunum ve lezzetler, Senem Alabaş’ın özel dekor tasarımlarıyla şekillenen Ümit Temurçin imzalı, “Cumhuriyet Masası” konseptli ziyafet gerçekleşti.

DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya, “Tasarım merkezleri, tasarımcıların ürünlerini tanıtmalarının yanısıra becerilerini geliştirmelerine ve yeni fikirler üretmelerine de yardımcı olan kapsamlı bir tasarım platformudur. Biz de bu anlamda büyük bir değişime adım attık” diye konuştu. Arzu Kaprol ise, “Geleceğe dair Denizli’yi merkeze alan kıymetli tüm yaratıcı ve endüstri işbirliklerini burada yaratmaya, üretmeye ve büyütmeye davet edeceğine inanıyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Ünlü isimler akın etti

Konuklar arasında dizi, sinema oyuncusu ünlü tiyatrocu Neslihan Yeldan, model ve oyuncu Walison ve Melissa Fonseca, Lofficiel Türkiye yayın direktörü Meltem Aydın, BeStyle Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Beliz Baran, Hürriyet Gazetesi moda yazarı Neslişah Satıroğlu, Fine People Community markası kurucusu Bahar Akbulut, influencer Zeynep Aleyna Şen, Business World Ekonomi Dergisi Yazı İşleri Müdürü Umut Çelik, Haute Couture Tasarımcısı Gülafer Ataş, moda tasarımcısı Hatice Gökçe’nin yanısıra Denizli’li konuklar ve basın mensupları geceye renk kattı.

Denizli protokolü de geceye büyük ilgi gösterdi.