Geri Dön

Erken bayram sevinci yaşattı

Erken bayram sevinci yaşattı

Saruhanlı Belediyesi’nde çalışan memur ve sözleşmeli memurların sosyal denge ücreti artırıldı. 500’er lira ikramiye de dağıtılacak.

Saruhanlı Belediyesi ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) arasında bir süredir devam eden görüşmeler karara bağlandı, 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Başkan Zeki Bilgin, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler ve sendikanın belediyedeki temsilcisi Recep Abatay katıldı.

1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere belediyede görevli sendika üyesi memur ve sözleşmeli memurların sosyal denge ücreti yüzde 60’tan yüzde 73’e yükseltildi. Ayrıca yine bu statüde çalışanlara Ramazan ve Kurban bayramlarında 500’er lira ikramiye verilmesine karar verildi.

Yüzleri güldürdü

Memurun yüzünü güldürecek bir karar aldıklarını belirten Başkan Bilgin, “Bizler memurun, işçinin, emekçinin hakkını elbette vereceğiz” diye konuştu.

Feci kazada can pazarıFatih Cankurtaran'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle kontrolden çıkan panelvan araç, otomobili çarparak takla attı. Can pazarının yaşandığı kazada 1 kişi ölürken 3 kişi yaralandı.
Safiye Soyman ve Faik Öztürk'ün soğan mücadelesiSafiye Soyman ile eşi Faik Öztürk, salgın nedeniyle eve kapandı. Karantinadaki eğlenceli anlarını paylaşan çiftin videoları beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber