Geri Dön

Salgınla savaşın simgesi Doktor X

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, dünyaca ünlü mikro minyatür sanatçısı Necati Korkmaz, koronavirüs salgınına karşı görev yapan sağlık çalışanlarının fedakârlığına dikkat çekmek için ‘Doktor X’ adını verdiği 2 milimetre boyutunda bir heykel yaptı.

Salgınla savaşın simgesi Doktor X

Eserini, salgın hastalıktan korunmanın en etkin yollarından olan ‘Evde kal, sağlıklı kal’ çağrısına uyarak 11 günde tamamladığını belirten Korkmaz, “Doktor X, sağlık çalışanlarının dünyada virüse karşı verdiği amansız mücadeleyi temsil ediyor” dedi.

Korkmaz, “Eve kapanalı yaklaşık 15 gün oldu. Bu bir sorumluluk duygusudur, bir yurttaşlık görevidir. Evde otururken ne yapabilirim diye düşündüm. Mikroskop başında hiç bu kadar zaman geçirmemiştim” diye konuştu. 

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber