Geri Dön
EğitimAÖF kayıt yenileme için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. 2019-2010 eğitim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri elektronik ortamda yapılıyor. Öğrenciler ders sayısına göre kayıt yenileme ücreti ödeyecekler. Peki, AÖF kayıt yenileme için son gün ne zaman?

AÖF kayıt yenileme için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim itibariyle başlamıştı. AÖF kayıt yenileme için son gün 18 Ekim Cuma.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

1 - Derslerini Seç
2 - Ücretini Öde
3 - Otomasyondan Kaydını Kontrol Et
4 - Ders Kitapların eKampüs'te

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ ÖDEME

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır.

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir.

Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ