Geri Dön
EğitimBakır Nasıl Parlatılır? Bakır Eşyaları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Bakır Nasıl Parlatılır? Bakır Eşyaları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Bakır eşyalar ilk kullanım esnasında oldukça güzel görünmeleri sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Ancak bakır eşyalar sonrasında kullanıldıkça kararmaları sebebiyle parlatılmaya ihtiyaç duyulan eşyalar arasında yer almaktadır. Bakır nasıl parlatılır? Bakır eşyaları temizleme yöntemleri nelerdir? Kararan bakır eşyalarınız varsa nasıl parlatılacağını sizler için derledik.

Bakır Nasıl Parlatılır? Bakır Eşyaları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Bakır eşyalarınız artık karardıysa ve eskisi kadar göz alıcı görünmüyorsa onları eski hallerine getirmek için ve parlatmak için çeşitli yöntemler arıyor olabilirsiniz. Evinizde bulunan birçok gıdayı kullanarak bakır eşyalarınızı kolay bir şekilde parlatabilirsiniz.

Bakır Nasıl Parlatılır?

Bakır eşyaları parlatmak ve temizlemek için çeşitli ürünleri kullanabilirsiniz. Üstelik kimyasal içermeyen ve doğal ürünleri kullanarak da bakır eşyaların parlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bakır eşyaları öncelikli olarak nemli bir bezle silmeniz gerekir. Sonrasında ise parlatmak için kullanacağınız ürünü seçmelisiniz. Bakır eşyaları parlatmak için en fazla tercih edilen malzemelerden birisi de sirke olarak bilinmektedir.

Bakır eşyaları parlatmak için öncelikli olarak nemli bir bezle silmeniz sonrasında ise sildiğiniz bezin üzerine biraz sirke dökerek eşyayı iyice ovmanız gerekir. Güzel bir şekilde ovduğunuzda eşyanın ilk günkü parlaklığına ulaştığını göreceksiniz.

Bakır Eşyaları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Bakır eşyaları temizlerken birçok doğal üründen yardım alabilirsiniz. En bilinenleri arasında sirke, ketçap ve limon yer almaktadır. Bakır eşyaları temizlemek için sirkeden sonra en fazla tercih edilen ve kullanılan ürünlerden birisi de limon olarak ifade edilebilir. Bakırı parlatmak için en fazla tercih edilen ürünler arasında bulunan limon tuz ile birleştiğinde bakırı parlatmak için son derece işe yarayan bir hal alır. Limonu tuza batırdıktan sonra bakır eşyanızın her yerini güzel bir şekilde ovarak kararan yerlerini parlatabilirsiniz.

Bakır eşyaları temizlemek aslında sanıldığı kadar zor ve zahmetli bir iş değildir. İlk duyulduğu zaman farklı bir yöntem olarak görülen ketçap da bakır eşyaları parlatmak için tercih edilen etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Parlatmak istediğiniz bakır eşyanın üzerine biraz ketçap döktükten sonra 5 ila 10 dakika kadar parlatana kadar ovmanız gerekir. Sonrasında ise ilk aldığınız haline döndüğünü ve parladığını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler