Geri Dön
Eş Anlamlı KelimelerEleştiri Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Eleştirinin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Eleştiri Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Eleştirinin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Eleştiri kelimesinin iki tane eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Bu kelimelerden bir tanesi ise en çok kullanılan eş anlamlı kelime olmaktadır. Bu kelime tenkit kelimesidir ve eleştiri kelimesi ile aynı anlama gelmektedir. Tenkit kelimesi dışında kritik kelimesi de eleştiri kelimesinin eş anlamlı kelimesi olarak görülmektedir. Edebiyat kaynaklarında eleştiri kelimesi tenkit olmaktadır. Eleştiri kelimesi hakkında merak edilenler.

Eleştiri Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Eleştirinin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Eleştiri kelimesinin eş anlamlısı tenkit olarak karşımıza çıkmaktadır. Edebiyatta tenkit kelimesi sıklıkla eleştiri kelimesinin yerine kullanılmaktadır. Diğer alanlarda ise kritik kelimesi kullanılmaktadır. Kritik kelimesi de eleştiri kelimesinin eş anlamlısı olarak kabul edilmektedir.

 ELEŞTİRİ KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

 Eleştiri kelimesinin iki farklı eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Bu kelimelerden en çok kullanılanı da tenkit kelimesi olmaktadır. Edebiyat derslerinde en çok bu kelimeye rastlanmaktadır. İş hayatı gibi yerlerde ise kritik kelimesi kullanılabilmektedir.

 ELEŞTİRİNİN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜKLER NELERDİR?

 Eleştiri kelimesinin bilinen iki eş anlamlı kelimesi vardır. Bunlar tenkit ve kritik kelimeleridir. Bu iki kelime dışında sorgulama ve yargılama kelimeleri de eş anlamlı olarak kabul edilebilmektedir. Her biri aynı anlama çıkmaktadır.