Geri Dön
Eş Anlamlı KelimelerSonra Eş Anlamlısı Nedir? Sonra Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Sonra Eş Anlamlısı Nedir? Sonra Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Türkçede birbirine aynı anlama sahip kelimelere eş anlamlı kelimeler denir. Eş anlamlı kelimelerin özelliği kelimelerin birbirinden farklı olup aynı anlamı taşıma durumudur. Türkçe de birçok kelimenin eş anlama sahip başka kelimesi mevcuttur. Her kelimenin eş anlamlı kelimesi bulunmamaktadır fakat bazı kelimelerin birden fazla eş anlamlı kelimesi olabilir. Birden fazla eş anlama sahip olan kelimelerden biri de sonra kelimesidir. Sonra kelimesinin anlamı nedir? Sonra kelimesinin eş anlamlı kelimeleri nelerdir? Sonra kelimesinin kaç farklı eş anlamlı kelimesi vardır? Sonra kelimesi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Sonra Eş Anlamlısı Nedir? Sonra Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler


Sonra kelimesinin birçok anlamı vardır.

Sonra Kelimesinin Anlamı Nedir?

Sonra kelimesinin anlamı daha ileri bir zamanda, müteakiben, önce karşıtı, daha uzak ve ileri bir yer, makam, sıra, değer ve önemde arkada oluşu bildiren bir söz veya yoksa, aksi hâldedir.

Sonra Kelimesinin Eş Anlamlı Kelimeleri Nelerdir?

Sonra kelimesi ile eş anlama sahip kelimeler birbirleri yerine kullanılabilirler. Bu kelimeler sonradan takiben, müteakiben, keyin, bilâhare, ileri, makam, sıra, yoksa, ahir ve artık kelimeleridir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler