Geri Dön
EğitimEvde İngilizce Nasıl Öğrenilir? Evde İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanır?

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir? Evde İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanır?

İngilizce günümüzde kullanılan evrensel dillerden bir tanesidir. Bu nedenle de herkesin bu dili öğrenmesi gerekir. Okullardaki İngilizce eğitimi yeterli olmadığı için kişiler evde tek bağlarına İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Evde İngilizce nasıl öğrenilir? Evde İngilizce öğrenmeye nereden başlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir? Evde İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanır?

İngilizce ya da herhangi bir dil öğrenirken insanlar grammer ile o dili öğrenebileceklerini düşünmektedir. Ancak bu yöntem oldukça zordur ve sadece grammer öğrenerek cümle kurmak imkansızdır.

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Kendi başınıza İngilizce öğrenmeyi düşünüyorsanız öncelikle seviyenizi belirlemeniz gerekir. Seviyenizi belirlemenizin ardından işe koyulabilirsiniz. Her dilde olduğu gibi İngilizcede de grammer bilmek tabi ki önemlidir. Ancak konuşma dilinde kurallara çok fazla dikkat edilmemektedir.

Bir bebek dil öğrenirken öncelikle grammer öğrenmez. Kelimeleri öğrenir sonrasında ise cümle kurmaya başlar. Bu nedenle yeni bir dil öğrenirken de buna önem vermek gerekir. Kelime dağarcığını geliştirmek bir dili öğrenmek açısından oldukça önemlidir.

İngilizce kelimeler öğrenerek bu kelimelerin cümle içerisinde nasıl kullanıldığını görmeniz gerekmektedir. Bu şekilde zamanla dile hakim olmaya başlarsınız. Bu bağlamda kitap okumak çok yardımcı olmaktadır.

İngilizce kitaplar okuyarak yeni kelimeler öğrenebilir ve bu kelimelerin cümle içinde nasıl kullanıldığına dikkat edebilirsiniz. Bu dili yeni öğreniyorsanız kalın romanlar değil çocuklar için olan basit cümleleri hikaye kitapları edinebilirsiniz.

Evde İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanır?

Öncelikle seviyenizi belirleyip buna uygun bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz. Başlangıç seviyesinde iseniz İngilizce çizgi filmler izleyebilirsiniz. Çünkü çizgi filmlerde çocukların anlayabileceği kısa ve basit cümleler kullanılmaktadır.

İzlediğiniz yabancı dizi ve filmleri alt yazılı izlemeniz de dilinizin gelişmesine fayda sağlayacaktır. Herhangi bir iş ile uğraşırken ya da uyumadan önce İngilizce hikayeler dinleyerek kulak aşinalığı edinebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri pes etmeden uyguladığınız takdirde zamanla İngilizceye hakim olmaya başladığınızı görebilirsiniz.

 

Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
Musa Orhan'ın cezası belli oldu! Cinsel saldırıdan yargılanıyordu
Meteoroloji raporu yayımladı! Pazar günü değişiyor
Acı haberi Bakan Soylu açıkladı! Güldal Akşit vefat etti
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Memur emeklilere güzel haber! İşte zam farkında son rakam
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Fatih Terim'in transfer listesi ortaya çıktı! Ocak'ta 4 yıldız birden...
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
3 çocuğun 900 km'lik hırsızlık rotası! İnanılmaz olay
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta