Geri Dön

Havayolu Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Hava Yolu Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Teknolojinin gelişmesi sonucunda hayatımıza girmiş ve sıkça duyulan kelimeler çok fazladır. Ancak bu tür kelimelerin yazımı sırasında insanların kafalarında bazı soru işaretleri olabilmekte ve kelimelerin en doğru yazımı sırasında hatalar yapılabilmektedir. Söz konusu olan kelimelerden birisi de hava yolu kelimesidir. Havayolu kelimesinin TDK’ya en doğru şekilde yazımını ve detaylarını derledik.

Havayolu Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Hava Yolu Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

İnsanlar arasında havayolu nasıl yazılır soruları sıkça düşünülmektedir. Konuşma şekline göre farklı yazıma sahip olan kelimelerden birisi olan hava yolunun doğru örnek yazımı ‘’havayolu’’ şeklinde geçmektedir.

Havayolu Nasıl Yazılır?

Uçak veya helikopter gibi çeşitli hava taşıtlarının, seyir halinde yani uçuş sırasında izlemesi gereken zorunlu yol anlamına gelen hava yolu kelimesinin doğru yazım şekli, kimi zaman insanlar tarafından bilinse dahi unutulabiliyor. Havayolu kelimesinin yanlış yazımında genellikle hava yolu şeklinde hata yapılmaktadır. Hava yolu kelimesinin en doğru şekilde yazımı ‘’havayolu’’ olarak karşımıza çıkıyor.

TDK’ya Hava Yolu Kurtaran Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Pek çok insan tarafından bilgi almak ve hava yolu kelimesinin en doğru şekilde öğrenilmesi için tercih etmiş olduğu TDK yani Türk Dil Kurumu sitesinde hava yolu kelimesinin doğru yazılışı ‘’havayolu’’ yani birleşik yazımı olarak görülmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber