Eğitim Iğdır Üniversitesi yeniden Kalite Yönetim Sistemi almaya hak kazandı

Iğdır Üniversitesi yeniden Kalite Yönetim Sistemi almaya hak kazandı

21.04.2024 - 17:42 | Son Güncellenme:

Kurulduğu günden beri kendini sürekli yenileyerek içinde bulunduğu çağa büyük bir başarı ile ayak uyduran Iğdır Üniversitesi, yeniden TS EN ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı.

Iğdır Üniversitesi yeniden Kalite Yönetim Sistemi almaya hak kazandı

Iğdır Üniversitesinin 2022 yılında almaya hak kazandığı TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi yeniden tescillendi.

Haberin Devamı

Konuya ilişkin bir açıklama yapan ve Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, şu ifadeleri kullandı: “TS EN ISO 9001:2015 belgesi sadece üniversitemizin kalite standartlarına uygunluğunu göstermekle kalmayacak, aynı zamanda bize uluslararası düzeyde itibar kazandıracaktır. Üniversitemizin uluslararası standartlara uygun kalite politikaları ve prosedürleri benimsemesinin yanı sıra, daha iyi hizmet sunma ve iş mükemmelliği hedefimize ulaşmamıza da yardımcı olacaktır. Belgelendirme, sadece bir başlangıçtır. Asıl bundan sonra kalite yönetim sistemimizin sürdürülebilirliği için gerekli adımları hep birlikte atmamız gerekmektedir. Önümüzdeki dönemde, kaliteye olan taahhüdümüzü daha da güçlendirecek, sürekli iyileştirmeye odaklanacağız. Bu sayede eğitim ve araştırma faaliyetlerimizde daha üst bir seviyeye ulaşabileceğimize inanıyorum.”