Geri Dön
EğitimNaber Ne Demek? Tdk'ya Göre Naber Kelimesinin Doğru Yazılışı Ve Anlamı Nedir?

Naber Ne Demek? Tdk'ya Göre Naber Kelimesinin Doğru Yazılışı Ve Anlamı Nedir?

Naber Türkçede en çok kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bu bakımdan çok sık kullanılsa da anlamı tam olarak bilinemeyebilir. Çünkü Türk Dil Kurumuna göre bu sözcüğün birden daha fazla anlamı vardır. Bu bakımdan anlamının daha etki ve fazla sayıda kullanılması adına anlamlarının bilinmesinde fayda vardır. Bu nedenle naber ne demek ve doğru yazılışı nasıldır gibi konuları sizler için derledik.

Naber Ne Demek? Tdk'ya Göre Naber Kelimesinin Doğru Yazılışı Ve Anlamı Nedir?


Naber kelimesi yazılışı bakımından yanlıştır. Türk dil kuruma göre bu kelime aslında hiç yoktur. Günlük hayatta bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi de daha kolay bir kullanıma sahip olmasıdır. Anlamı bakımından da birden fazla anlamı vardır.

Naber Ne Demek?

Naber bir ifadedir. Yani günlük hayatta bir ünlem olarak kullanılır. Anlamı da bir bildiğin var mı olarak düşünülebilir. Günlük hayatta daha sık kullanılan anlamı ise ne var ne yok olarak tanımlanır.

TDK'ya Göre Naber Kelimesinin Doğru Yazılışı Ve Anlamı Nedir?

Naber kelimesinin doğru yazılışı ne haberdir. Aslında ne haber olarak iki kelimedir. Anlamı da Türk dil kurumuna göre ne var ne yok olabilir. Buna ek olarak alay yollu olarak da kullanılabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler