Geri Dön
EğitimPinterest Nedir, Ne İşe Yarar? Pinterest Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Pinterest Nedir, Ne İşe Yarar? Pinterest Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Pinterest diğer sosyal medya uygulamaları kadar popüler olmasa da ülkemizde son zamanlarda çokça kullanıcı edinmeye başlamıştır. Çok fazla bilinmemesi sebebi ile insanlar Pinterest uygulamasının ne işe yaradığını merak etmektedir. Pinterest nedir, ne işe yarar? Pinterest uygulaması nasıl kullanılır? İşte, tüm detaylar.

Pinterest Nedir, Ne İşe Yarar? Pinterest Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Pinterest sitesi son zamanlarda sıkça ziyaret edilmeye başlamıştır. Çoğu kişi bu sitenin ismini bilse de ne işe yaradığını bilmemektedir. Bu nedenle de internette Pinterest sitesi ile alakalı araştırmalar yapılmaktadır.

Pinterest Nedir, Ne İşe Yarar?

Pinterest görsel paylaşımların çokça olduğu bir sosyal paylaşım sitesi olarak bilinmektedir. Farklı ülkelerde daha çok bilinir olsa da ülkemizde de son zamanlarda kullanılmaya başlamıştır.

Pinterest sitesi ismini pin ve interest kelimelerinden almaktadır. İlgi alanınıza uygun olan görselleri panolarınıza ekleyebilir ve istediğiniz zaman bakabilirsiniz.

Pinterest Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Pinterest sisteminde öncelikle üyelik işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Diğer sosyal medya hesaplarınız ile siteye giriş yapabilir ya da yeni bir üyelik açabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmenizin ardından ilgi alanlarınıza göre panolar oluşturabilirsiniz. Buraya beğendiğiniz görselleri iğnelemeniz mümkündür.

Dilerseniz arkadaşlarınızı da takip edebilir ya da panosunu beğendiğiniz insanları da takibe alabilirsiniz.

Pintereste üye olmanızın ardından beğendiğiniz görselleri kendi panonuza eklemeniz pinlemek olarak isimlendirilmektedir. Görselin ya tarafında kırmızı bir buton bulunmaktadır. Bu butona tıklayıp bir panoya görseli kolay bir şekilde eklemeniz mümkündür.

Her ilgi alanınıza uygun yeni bir pano açarak konu ile ilgili görseli bu panoya kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bunun yanında panonuzda bulunan görselleri takipçileriniz ile de paylaşmanız mümkündür.

Pinterest uygulamasının Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Ayarlar kısmından dil seçeneklerini kolay bir şekilde değiştirmeniz mümkündür. Yalnızca bilgisayardan girmek zorunda değilsiniz. Akıllı telefonlarınıza Pinterest uygulamasını indirerek buradan da giriş yapıp kullanabilirsiniz.