Geri Dön
EğitimRegular Fit Kalıp Ne Demek? Giyim Sektöründe Regular Fit Ne Anlama Gelir?

Regular Fit Kalıp Ne Demek? Giyim Sektöründe Regular Fit Ne Anlama Gelir?

Moda dünyası zaman geçtikçe içinde hapsolduğu kalıpları yıkarak giyim dünyasına son derece yeni bir soluk kazandırmayı sürdürüyor. Sizin için çok fazla sorulan ve aynı şekilde bir hayli sıklıkla araştırılma durumu olan Regular fit kalıp ne demek? Giyim sektöründe regular fit ne anlama gelir sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Regular Fit Kalıp Ne Demek? Giyim Sektöründe Regular Fit Ne Anlama Gelir?

Birçok ürün ve tasarım çeşitliliği arasından bireyler; en sevdiği, karakterlerini en iyi şekilde yansıtan ve üzerinde en iyi biçimde duracak olan kıyafet yahut aksesuarı seçmek istemektedir. Elbette bu seçimlerde bireyin bedeni, kilosu, giyim tarzı, beğenileri gibi kriterler büyük ölçüde öne çıkar.

 Regular Fit Kalıp Ne Demek?

 Son zamanlarda e-ticaretin yaygınlaşması ile birlikte internet üzerinden alışveriş büyük bir artış göstermiştir. Durum böyle olunca şahısların beden özelliklerini iyi analiz etmek büyük bir önem taşır. Bu sürecin kolaylaştırılması amacı doğrultusunda beden bilgileri ile alakalı olarak bir bilgi verilmesi fayda sağlayacaktır. 

 4 türde beden kalıbı bulunmaktadır. Bunlar; Skinny, Slim Fit, Oversize ve Regular Fit'dir. Beden kalıplarından günümüzde en yaygın olarak kullanılan Regular Fit olmaktadır. Bunun nedeni bu beden kalıbının oversize kadar geniş olmamasının yanı sıra slim fit kadar da dar bir kalıp niteliğine sahip olmamasıdır. Diğer bir tabir ile aranılan şıklık ve konforu bir arada sağlayan bir kalıp türü olma özelliği taşımaktadır.

 Giyim Sektöründe Regular Fit Ne Anlama Gelir?

 Giyim sektöründe kullanılan önemli kavramlardan biri de regular fit olmaktadır. Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler