Geri Dön
EğitimSenpai Ne Demek? Japoncada Senpai Hangi Anlamlarda Kullanılır?

Senpai Ne Demek? Japoncada Senpai Hangi Anlamlarda Kullanılır?

Senpai özellikle Japon kültüründe çok büyük bir öneme sahip kelimedir. Japonca olmasından dolayı çok fazla kullanımı yoktur. Günlük hayatta Japonya'nın bir parçasıdır. Senpai kelimesi oyunlarda bazı oyuncuların takma adı olarak kullanılmaktadır. Bu bakımdan anlamını bilmek faydalı olabilir. Bu nedenle senpai ne demek gibi soruları sizler için derledik.

Senpai Ne Demek? Japoncada Senpai Hangi Anlamlarda Kullanılır?

Senpai Japonya'da sık sık kullanılan bir hitap şeklidir. Daha çok saygı ile anılır. Bu nedenle günlük hayatın en büyük parçalarından bir tanesidir. Senapi gibi pek çok unvan da vardır. Senpai bunların en yaygın olanlarından bir tanesidir. 

 Senpai Ne Demek?

 Senpai kelime anlamı bakımından kıdemli demektir. Japoncadan Türkçeye çevirdiğimizde senpai kıdemli anlamlarında kullanmaktadır. Bu da hitap şekline kullanılan senpai kelimesini gösterir. Japonya'da kıdemli birine saygı duymak gerekir. Bu nedenle ona senpai şeklinde seslenmek çok yaygındır.

 Japoncada Senpai Hangi Anlamlarda Kullanılır?

 Senpai okul gibi meslek alanlarında çok kullanılır. Yani resmi bir yerde senpai kelimesinin duyulması daha normal karşılanır. Ustaya ya da öğretmene senpai denir. Bir saygı göstergesi olarak senpai kullanılır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler