Geri Dön
SözlükFiyonk Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Fiyonk Bağlamak Ne Demek?

Fiyonk Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Fiyonk Bağlamak Ne Demek?

Günlük yaşamda birçok farklı amaç altında kullanılan fiyonk, belli bir anlam üzerinden ifade edilmektedir. Peki, fiyonk ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Fiyonk bağlamak ne demek tüm detayları ile derledik.

Fiyonk Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Fiyonk Bağlamak Ne Demek?

 Fiyonk kelimesi Türkçeye Rumca üzerinden yerleşmiş önemli sözcüklerden biridir. Özellikle anlamı kapsamında halk arasında oldukça fazla kullanılan ve yapısı itibariyle değerlendirilen bir kelimedir.

 Fiyonk Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Kumaş ya da şerit ile beraber kurdele gibi malzemeler üzerinden bir kelebek şeklinde bağlanmış biçimi fiyonk olarak bilinmektedir. Örneğin papyon görüntüsü aynı zamanda bir fiyonk olarak öne çıkar. Bu şekilde birçok farklı alanda kullanılır ve kelime olarak da önemli bir yere sahiptir.

 Fiyonk Bağlamak Ne Demek? 

 Fiyonk bağlamak kelebek şeklinde bir bağlama yöntemini tercih etmek olarak öne çıkar. Günümüzde özellikle farklı hediyelerde paketleri süslemek amaçlı kullanılır. Aynı zamanda papyon kullanımı noktasında da fiyonk ön plana çıkmaktadır. Değişik mekanlarda süsleme yapılırken de yine fiyonk amaca uygun olarak birçok malzeme üzerinden kullanılmaktadır. Böylece fiyonk bağlama işlemi yapılmış olur.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler