Geri Dön
EğitimZıkkım Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Zıkkımın Kökü Ne Anlama Gelir?

Zıkkım Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Zıkkımın Kökü Ne Anlama Gelir?

Zıkkım kelimesi Türkçe de sık sık kullanılan bir kelimedir. Zıkkım kelimesinin kullanıldığı birçok durum bulunmaktadır ve uzun zamandır dilimizde bulunan bir kelimedir. Zıkkım ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Zıkkım kelimesi dilimize hangi dilden geçmiştir? Zıkkım kelimesinin kaç anlamı vardır? Zıkkımın kökü ne anlama gelmektedir? Sizler için zıkkım kelimesi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Zıkkım Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Zıkkımın Kökü Ne Anlama Gelir?


Zıkkım, sigara alkol gibi kötü alışkanlıklar için kullanılan bir kelimedir.

Zıkkım ne demek, TDK sözlük anlamı nedir?

Zıkkım kelimesi dilimize Arap dilinden geçen bir kelimedir yani zıkkım kelimesinin kökeni Arapçadır. Zıkkım kelimesinin TDK Sözlüğüne göre üç anlamı vardır. Zehir, ağı zıkkım kelimesinin ilk anlamıdır. Diğeri ise içki ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar için kullanılan bir sözdür. Son anlamı ise sıkıntı veren kimse veya şeydir.

Zıkkımın kökü Ne Anlama Gelmektedir?

Zıkkım kelimesi birden çok farklı şekillerde kullanılabilir. Bunlardan biri ise zıkkımın köküdür ve deyim olarak da bu söz kullanılmaktadır. Zıkkımın kökü sözü kızgınlık anında kullanılan bir sözdür. Zıkkımın kökünü (veya dibini veya pekini) ye! Şeklinde kullanılan bir sözdür.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler