Geri Dön

1000 TL sosyal yardım parası başvuru formu! Sosyal yardım sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sorgulama sayfası 2020

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3.faz başvuruların e-Devlet üzerinden alınmaya başladığını açıkladı. Başvuru yapanlar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ederken başvurunun nasıl yapılacağı ise gündemde araştırılıyor. Peki 1000 TL sosyal yardım başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sosyal yardım parası başvuru ekranı...

1000 TL sosyal yardım parası başvuru formu! Sosyal yardım sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sorgulama sayfası 2020

1000 TL sosyal yardım parasının 2.faz ödemeleri geçtiğimiz günlerde başladı. Vatandaşlara yardım etmek için devreye alınana sosyal yardım ödemlerinin 3.fazı olacak. 3.faz sosyal yardım parası başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. Başvuru ekranı ve sorgulama araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte 1000 TL sosyal yardım başvuru ekranı...

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Program ekranından başvurular yapılabiliyor.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma günlerinde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hafta sonu yani cumartesi ve pazar günleri ise herkes başvurusunu yapabilir.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir televizyon kanalının yayınında açıklama yaptı.Bakan Selçuk, "Memurlarımız, kamu işçilerimiz, SGK'den gelir veya aylık alan emeklilerimiz, faz 1 ve faz 2'den bin liralık desteği almış olanlar, İşkur işsizlik ödeneğinden ve İşkur kısa çalışma ödeneğinden yaralanmış olanlar, süreçte bu faz 3 sistemine başvurmuş olsalar dahi faydalanamayacaklar" ifadelerini kullandı.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU ne zaman sonuçlanır?

Başvurular incelendikten sonra belirlenen hanelere ödemler gerçekleştirilecek.

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın illerSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada 'düşük riskli' görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın diğer illeri de değerlendirdi. İlhan, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber